تاریخ ارسال : ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزایش صد درصدی ورود گردشگر به گناباد

حمید بنایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شهرستان های گناباد و بجستان، در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری می تواند حرف زیادی برای گفتن داشته باشد زیرا در این شهرها قنوات و آثار تاریخی و روستاهای هدف گردشگری زیادی داریم که نیاز به توجه ویژه دارند.

وی افزود: خوشبختانه در مجلس شورای اسلامی و دولت توجه ویژه ای به بحث میراث تاریخی شده است و در بحث میراث فرهنگی و گردشگری باید مردم سرمایه گذاری و بانک ها و موسسات مالی نیزحمایت کنند.

بنایی با بیان این که در سال گذشته ۲۵۰هزار نفر از قنوات گناباد بازدید کرده اند ابراز کرد: توجه خوبی گردشگران و بازدید کنندگان به این دو شهرستان داشته اند  و با افزایش صد در صدی ورود گردشگر و بازدید کننده روبه رو بوده ایم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه گردشگری اگر دولت مساعدت بیشتری کند و تسهیلات ارزان قیمت بدهد ، می توانیم اشتغال پایدار در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایجاد کنیم.در بحث گردشگری و میراث فرهنگی می طلبد که دولت توجه بیشتری داشته باشد چرا که نیاز مردم است و عده ای علاقه مندند که مهاجرت معکوس داشته باشند اما امکانات باید در روستاها و شهرستان‌ها فراهم شود.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی گفت: گردشگری و میراث می تواند در حوزه ایجاد اشتغال حرفی برای گفتن داشته باشد و می توان در بحث اشتغال پایدار شهرستان گناباد و بجستان موفق بود.

بنایی تصریح کرد: برای شهرستان گناباد و بجستان دنبال سرمایه گذار هستیم اما در حال حاضر باید زیر ساخت ها را فراهم کنیم و بااتمام دو بانده شدن مسیر شهرستان و بحث احداث فرودگاه و راه آهن امیدواریم در آینده شاهد اتفاقات خوبی در این شهرستان باشیم. البته باید مردم را نیز در بحث گردشگری درگیر کنیم و از طرفی مدیران شهرستان، فرمانداران و بخشداران نیز باید بیشتر فعال شوند و مطالبه گری کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73701

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.