تاریخ ارسال : ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزایش قیمت ارز باعث بی ثباتی در بازار تندرستی خواهد گردید

دکتر ایرج خسرونیا، در صحبت با خبرنگار مهر، اظهار کرد: افزایش نرخ دلار و بی ثباتی بازار ارز باعث سونامی بالا رفتن نرخ خدمات پزشکی، احتکار، گران فروشی و بازار سیاه دارو، امکانات پزشکی و خدمات درمانی خواهد گردید.

وی با اشاره به بدهی های سنگین و معوق جایگاه ها درمانی کشور به شرکت های امکانات پزشکی و دارویی، حتی پزشکان و پرسنل درمانی، اضافه کرد: متاسفانه سازمان های بیمه گر بیشتر از یکسال هست که بدهی خود را پرداخت نکرده اند؛ از طرف دیگر افزایش نرخ دلار و پیامدهای متعاقب آن نیز عاملی در تشدید مشکلات برای همه سطوح می باشد.

خسرونیا با اشاره به مدد حمایتی اعلام گردیده از سوی دولت، اظهار کرد: با توجه به اینکه لوازم و امکانات از مبادی و مسیر های متفاوت وارد کشور میشود، افزایش و نا پایداری نرخ ارز، ناپایداری و افزایش قطعی هزینه های درمانی را به دنبال خواهد داشت.

ریاست جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران اضافه کرد: بدهی های معوق و نپرداختن به موقع حق الزحمه علاوه بر این احتمال گرانی خدمات درمانی و پزشکی، کالا و امکانات مربوط با اهمیت ترین نگرانی کنونی هست که با کاهش نرخ دلار و برگشت آرامش به بازار ارز تا حدودی قابل کنترل می باشد.

ریاست بیست و نهمین کنگره هر ساله جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران اظهار کرد: متاسفانه همه امور در حوزه بهداشت، معالجه و خدمات پزشکی با وجودبالغ بر واردات ۷۰درصدی امکانات و ۱۰درصدی دارو، رابطه مستقیمی با نرخ ارز داشته و حتی بر نرخ مواد اولیه صنعت داروسازی کشور نیز اثر می گذارد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95906

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.