تاریخ ارسال : ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۳۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزایش قیمت ارز منتج به گسترش هرچه زیادتر بیکاری خواهد گردید/ گلایه از بی توجهی دولت

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو با اشاره به افزایش نرخ ارز در کشور گفت: دولت از یک سو نرخ ارز در لایحه بودجه ۹۷ را ۳۵۰۰ تومان اعلام می نماید و از طرف دیگر می‌گوید به دنبال  تک نرخی کردن ارز هست.
وی با بیان اینکه اگر مسئولین می‌خواهند ارز را تک نرخی کنند باید دست کم یک میانگین میان نرخ آزاد و نرخ دولتی مد نظر داشته باشند اضافه کرد: این که دولت می‌خواهد از مابه التفاوت نرخ ارز کم و کاستی‌های بودجه را جبران کند نا عدالتی بزرگی به تولید کشور هست چون که اگر تولید کننده ما بخواهد با ارز ۴۵۰۰ تومان مواد اولیه وارد و تولید کند دیگر نمی‌تواند با تولیدات بیگانه رقابت کند.
موسوی لارگانی با تاکید براینکه  دولت باید   اوضاع ارزی را ساماندهی و مدیریت کند تصریح نمود: اگر این روند ادامه یابد همین میزان شغل اندکی که داریم هم از بین خواهد رفت.
عضو کمیسیون اقتصادی یادآور گردید: با وجود این که چندین سال هست که مقام معظم رهبری بر مبحث اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید تاکید دارند، اما عده‌ای می‌خواهند با نابه سامانی در نرخ ارز به تولیدات داخلی ضربه بزنند این در حالی هست که یکی از ایراداتی که دولت دهم و یازدهم به طور مستمر نسبت به دولت قبل داشتند، نوسانات و نابه سامانی‌ها در بازار ارز بود حال چه طور امروز حتی یک کارشناس در ارتباط با نوسانات ارزی گفت و گو نمی‌کند؟
وی در انتهاء بیان کرد: به چه سبب امروز آقایان نمی‌گوید که دلیل افزایش  18 درصدی نرخ ارز در طول چند ماه پیش چه بوده هست و به چه سبب هیچ کس نسبت به شرایط نابه سامان ارزی پاسخگو نیست؟!


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84354

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.