تاریخ ارسال : ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۲۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزایش مرگ موتورسواران در مازندران

تعداد مرگ موتور سوار بر اساس آمار در شهرهای ساری، جویبار و بابل به ترتیب بیشترین تلفات به ثبت رسیده است.

به گزارش شلمچه نیوز، مدیر کل پزشکی قانونی مازندران تعداد کشته شدگان موتور سوارها در حوادث ترافیکی را  ۳۶نفر اعلام کرد و افزود: در این استان درسه ماهه سالجاری تعداد  ۱۴۴نفر در حوادث رانندگی کشته شدند که از این تعداد ۳۶ نفر  موتور سوار هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل شش درصد افزایش داشت.

بیشترین شهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان، دکتر علی عباسی تصریح کرد: بر اساس آمار شهرهای ساری با تعداد ۶،جویبار با ۵ و بابل با ۴ نفر بیشترین تلفات موتور سوار در آن به ثبت رسید.

۲۲۲

بیشترین ماه

وی افزود: بیشترین فوتی در ماه های اردیبهشت با ۱۳ ، خرداد با ۱۲ و فروردین با ۱۱ مورد به ترتیب  رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

به تفکیک سن متوفیان

مدیر کل پزشکی قانونی استان تصریح کرد : بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال با آمار۱۵ (۴۲ درصد )فوتی است و بعد از آن گروه سنی ۱۱ تا ۲۴ سال با ۱۰ (۲۸ درصد )فوتی در رتبه بعدی قرار دارد و کمترین آن مربوط به سن کمتر از یک ۱۰ سال با یک مورد به ثبت رسید.

به تفکیک محل تصادف و وضعیت متوفی

وی با اشاره به فوت تعداد ۲۸ نفر (۷۸درصد) از موتور سواران در محور برون شهری و روستایی افزود: تعداد ۸۳ درصد (۳۰نفر) راننده موتور و ۱۷ درصد (۶نفر) سرنشین موتور هستند.

عباسی در ادامه افزود: شایعترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در سه ماهه سالجاری بوده که امید می رودموتور سواران با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، استفاده از کلاه ایمنی، عدم حمل مسافران و ترک نشینان خارج از ظرفیت و حرکات نمایشی و حمل بار غیر متعارف شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=20710

برچسب ها:
,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.