تاریخ ارسال : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزایش نرخ دلار دستاویز تازه ای برای تحمیل گرانی به اقتصاد خانوارها هست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، احمد انارکی محمدی در مورد تنظیم بازار شب عید اظهار کرد:تجربه حاکی این هست در ایام انتهایی سال میزان خرید‌های مردم برای سال نو با افزایش مواجه می‌شود که واضح هست اگر تدابیری برای ایجاد تعادل در بازار اتخاذ نشود قیمت‌ها در بازار با افزایش مواجه می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دنبال کرد:متاسفانه افزایش نرخ دلار با رشد درخواست ها در روز‌های انتهایی سال همراه گردیده و این مبحث موجب شده نرخ بعضی کالا‌ها با افزایش قابل ملاحظه ای مواجه گردد.

اقتصاد خانوار‌ها حجم تحمیل گرانی جدید را ندارد

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، دنبال کرد:تیم اقتصادی دولت باید با سازگاری با بخش خصوصی اذن ندهد که تعادل در ارائه و تقاضای بازار با مشکل مواجه گردد تا زمینه تحمیل گرانی کالا‌ها به مردم فراهم گردد.

انارکی محمدی تصریح نمود:ستاد تنظیم بازار نباید اذن دهد که بعضی سوداگران در ایام انتهایی سال با اقداماتی مثل احتکار، نظم بازار برهم زنند حتی افزایش نرخ دلار در کوتاه مدت نباید بهانه‌ای برای گرانی نرخ کالا‌ها باشد چون که بخش قابل ملاحظه ای از کالا‌ها پیش از افزایش نرخ ارز خریداری شده اند.

وی دنبال کرد:تجربه حاکی این هست به سبب ناتوانی نظارتی و عدم برنامه ریزی مناسب، بعضی کالا‌ها بصورت سلیقه‌ای در روز‌های انتهایی سال، نرخ گذاری می‌شدند که این غیرقابل قبول هست و نباید تکرار گردد. برپایی نمایشگاه بهاره در آستانه بازارشب عید، می‌تواند در تنظیم نرخ کالا‌ها موثر باشد البته باید تمامی جوانب در این زمینه سنجیده گردد.

نظارت بر نرخ و کیفیت اماکن اقامتی و تفریحی در ایام نوروز

        خانه ملت


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=87607

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.