تاریخ ارسال : ۰۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزایش چهاردرصدی همسر آزاری

مدیر کل پزشکی قانونی استان از ارجاع هزار و۶۴۲ مورد همسر آزاری طی شش  ماه امسال به مراکز پزشکی قانونی خبر داد و افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبلچهار (۴)درصد افزایش داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ، دکتر علی عباسی افزود: همسرآزاری به شکل‌های مختلف در جوامع بروز می‌کند و در هر خانواده‌ای با هر شرایط و موقعیت اجتماعی ممکن است نمونه‌ای از همسرآزاری وجود داشته باشد.۲۲۲

وی افزود: براساس آمار مراجعه کنندگان بهمراکز پزشکی قانونی استان در شش

ماه امسال ، ازتعداد هزار ۶۴۲مورد همسرآزاری ثبت شده ۱۶۱۳مورد زن و ۲۹

 

مورد مردان شاکیبودند .اگر چه با توجه به عدم مراجعه اغلب موارد به محاکم

قضایی و پزشکی قانونی آمار دقیقی از میزان همسر آزاری وجود ندارد.

بیشترین و کمترین ماه

ایشان تصریح کرد: مرداد ماه با ۲۸۷مورد (۲۸۳زن و ۴ مرد ) ،تیربا ۲۸۵ مورد (۲۸۳زن و ۲ مرد ) و خردادبا ۲۷۷مورد (۲۷۵زن و ۲ مرد ) به ترتیب بیشترین و اردیبهشت با ۲۵۴ مورد (۲۴۶ زن و ۸ مرد) کمترین مراجعین همسرآزاری در آن اتفاق افتاد.

بیشترین و کمترین شهرها

وی تصریح کرد : در شهر ستان های ساری و میاندرود با ۴۰۴مورد(۳۹۸زن و ۶ مرد ) ، بابل با ۱۹۳مورد(۱۹۱زن و ۲ مرد ) و قائمشهر و سیمرغ با ۱۸۳مورد (۱۷۴زن و ۸ مرد)ببیشرین رامسر با ۱۷(زن )  و عباس آباد با ۲۴ مورد(زن)کمترینآمار مراجعین همسرآزاری در آن ثبت شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندرانافزود : از آنجائیکه افراد آزار دیده جهت انجام معاینات و تعیین نوع صدمه‌ها به سازمان پزشکی قانونی کشور مراجعه می‌کنند، این امر زمینه مناسبی را جهت انجام بررسی‌های علمی یافتن راه‌حل‌های مناسب در زمینه رفع مشکلات ناشی از همسرآزاری در این سازمان فراهم ساخته است.

این مقام اجرایی استان بالا بردن سطح فرهنگی جامعه، مهارت‌های زندگی، بهبود شرایط زندگی و نیز توجه به سنت‌ها و احادیث بزرگان دینی و ترویج فرهنگ دینی در امر ازدواج و روابط خانوادگی و اجتماعی می‌توان موارد همسرآزاری را به حداقل رساند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27862

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.