تاریخ ارسال : ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۱۷:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزایش ۱۹ درصدی فوتی ناشی از حوادث کار در سال ۹۴

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت :در سال ۹۴ تعداد نود و پنج  نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند(همگی مرد)،که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نوزده  درصد افزایش داشت.

 

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران ،دکتر علی عباسی تصریح کرد :بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در سال گذشته به ترتیب شهرستان ساری  با  ۱۴ ، آمل با ۱۳ و بابل با ۱۲ مورد فوتی بیشترین و شهرهای  عباس اباد و فریدونکنار  هر کدام با یک مورد فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند. وی افزود: بر اساس این گزارش در سال های متوالی عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و پس از آن برق گرفتگی است به نحوی که در سال گذشته ۵۳ مورد مرگ های ناشی از حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی و ۱۸ مورد نیز برق گرفتگی ، ۱۵ مورد اصابت جسم سخت و ۹ مورد هم مربوط به سایر می باشد.

عباسی با بیان اینکه شهریور و تیر ماه هر کدام با ۱۴ مورد بیشترین ماهی بود که در آن حادثه رخ داد، افزود : سنین ۳۱الی ۴۰ سال با ۲۹ مورد دارای بیشترین فوتی و سنین کمتر از ۲۰ سال با ۷ مورد فوتی در ان به ثبت رسید.

kar_l_12372

مدیر کل پزشکی قانونی استان با بیان اینکه از این تعداد ذکر شده ۷۴ نفر  متاهل و ما بقی مجرد هستند ، افزود : از تعداد ۹۵  نفر از فوت شدگان ناشی از حوادث کار ۸۸ نفر ایرانی  و ما بقی ملیت غیر ایرانی(افغان) هستند.

این مقام اجرایی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان میباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15082

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.