تاریخ ارسال : ۰۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۲۳:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزایش ۲۰درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در مرداد ماه

در مرداد ماه امسال تعداد ۷۹ نفر (۶۴مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ،دکتر علی عباسی با بیان اینکه در کلیه محورها به جز محور درون شهری ( کاهش ۱۷ درصدی )شاهد افزایش آمار بودیم ،تصریح کرد : جاده های برون شهری با ۵۵ مورد ) ۳۱ درصد رشد( و پس از آن  راه روستایی از چهار مورد سال گذشته به ۷ مورد فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

۲۲

بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های بابل با ۱۶ ، آمل با ۱۱ و ساری با ۸ مورد  در رتبه بعدی قرار دارند.

موتور سواران بیشترین قربانی تصادفات
عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود:در زمان وقوع تصادف ۲۶نفر از افراد موتور سوار ،۲۳ نفر عابر ، ۱۷ نفر سر نشین و ۱۱ مورد راننده و ۲نفر هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت  رسید.
افزایش ۵ درصدی مصدومین تصادفات رانندگی
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در مرداد ماه امسال، هزار و ۶۵۸ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل  ۵ درصد افزایش داشت .

این مقام اجرایی استان یادآور شد :دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=25874

برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.