تاریخ ارسال : ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۲۲:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزایش ۲۹درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در مازندران

در اردیبهشت ماه امسال تعداد ۶۳نفر (۳۸ مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹درصد افزایش داشت.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ،دکتر علی عباسی با بیان اینکه در کلیه محورها به جز راه روستایی  شاهد افزایش  آمار بودیم ،تصریح کرد : جاده های برون شهری با ۴۳ مورد و پس از آن به ترتیب محور درون شهری با ۱۷ و راه روستایی با ۳ مورد فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری ،میاندرود و بابل هر کدام با ۱۰و آمل با ۶ مورد بیشترین و فریدونکنار و گلوگاه شهرهای بدون فوتی گزارش شده است..

عابرین بیشترین قربانی تصادفات
عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود:در زمان وقوع تصادف ۱۹نفر از افراد عابرین پیاده ،۱۵ نفر راننده ، ۱۵ نفر سر نشین ، ۱۳نفر موتور سوار ، و ۱ مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت  رسید.
افزایش ۳ درصدی مصدومین تصادفات رانندگی
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در اردیبهشت ماه امسال، هزار و ۱۷۵ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳درصد افزایش داشت .

این مقام اجرایی استان یادآور شد :دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=52868

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.