تاریخ ارسال : ۰۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۶:۳۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزایش ۴۰ درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی شهریورماه در مازندران

 

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران از افزایش چهل (۴۰) درصدی مرگ و میرناشی از تصادفات رانندگی در شهریور ماه سالجاری نسبت به زمان مشابه آن در سال قبل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان، دکتر علی عباسی تعداد افراد کشته شده بر اثر تصادف در شهریور ماه سالجاری را ۶۳  نفر(۵۴ مرد و مابقی زن ) اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۱۹ مورد عابر ،۱۷ مورد موتور سوار ،۱۳ مورد راننده ،۱۲ مورد سرنشین ، و ۲ مورد هم دوچرخه سوار هستند.

ایشان با اشاره به افزایش فوتی ها در هرسه محور درون و برون شهری و راه روستایی تصریح کرد : از این تعداد ۴۶ نفر برون شهری ، ۱۴ نفر درون شهری و ۳ نفر راه روستایی می باشد.

ساری و میاندرود در بیشترین فوتی

عباسی در خصوص بیشترین و کمترین کشته شدگان تصادفات رانندگی در شهرها گفت : ساری و میاندرود با ۱۴ و آمل،چالوس ، کلاردشت و تنکابن هر کدام با ۵ مورد بیشترین
فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در آن به ثبت رسید.

افزایش مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران در ادامه از افزایش هفت (۷)درصدی مصدومین ناشی از تصادفات نیز خبر داد و افزود: تعداد مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی در شهریور ماه سالجاری تعداد هزار و ۶۴۰ نفر می باشد که این رقم درمقایسه با  مدت مشابه سال گذشته هفت (۷) درصد افزایش داشت.این مقام اجرایی استان یادآور شد : دستگاه های اجرایی می توانند در امر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند . پایان پیام

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27705

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.