تاریخ ارسال : ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افزودنی غیرمجاز در خمیر نان/ نان باید با آرد سبوس دار تهیه شود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، امید عبدی امروز سه شنبه در کارگروه پایش و ساماندهی گندم- آرد و نان استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه به دلیل یکسری عوامل سبب شده تا خمیر نانها به روش افزودنی غیرمجاز تهیه می شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: کنترل و پایش در تهیه نان مهم است و باید نانها با آرد سبوس دار تهیه شود.

عبدی خاطر نشان کرد: اصلاح فرهنگ استفاده از نان سفید و تشویق مردم به سمت استفاده از نان سبوس دار از روشهای مهم در کنترل و پایش است.

وی آموزش پرسنل، پخت و فرهنگ سازی را برای انجام این کار مهم دانست و افزود: باید روشنگری شود که استفاده از نان سفید بیماری‌هایی از قبیل سرطان، چاقی، دیابت و … را برای افراد به دنبال دارد.

عبدی افزود: ماده بلانکیت در هیچ جای دنیا در مواد غذایی مصرف ندارد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: استفاده از پودر بلانکیت تنها برای قند بوده و البته اخیراً سازمان بهداشت جهانی آن را ممنوع کرده است.

وی بیان کرد: استفاده از جوش شیرین از سال ۸۰ به بعد حذف شده و باید استفاده نشود اما برخی از این مواد هنوز استفاده می کنند. استفاده از بهبود دهنده ها، مخمر خشک و خمیر ترش بهترین راهکار حذف بلانکیت و جوش شیرین و واهش مصرف نمک در خمیر نان است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=69350

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.