تاریخ ارسال : ۱۵ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افشاگری فریده متوسلیان: رفسنجانی «برگ برنده» تبادل را سوزاند

سردار سعید قاسمی: ما به نقاط ویژه‌ای در پرونده ۴ دیپلمات رسیده‌ایم که پای خیلی‌ها گیر است، خیلی‌ از شخصیت‌ها و چهره‌ها در ایران و در لبنان در این پرونده پای‌شان گیر است، ما به این مسئله رسیده‌ایم و سند هم داریم. 

به گزارش شلمچه نیوز، سعید قاسمی از سرداران دوران دفاع مقدس و همرزم حاج احمد متوسلیان در گفت‌و‌گو با فارس، با اشاره به سفر اخیر خود به لبنان همراه نادر طالب‌زاده برای پیگیری سرنوشت چهار دیپلمات اظهار داشت: ما به نقاط ویژه‌ای در این پرونده رسیده‌ام که پای خیلی‌ها گیر است، خیلی‌ از شخصیت‌ها و چهره‌ها در ایران و در لبنان در این پرونده پای‌شان گیر است، ما به این مسئله رسیده‌ایم و سند هم داریم.

سردار قاسمی با اشاره به خبر وزیر دفاع درباره زنده بودن چهار دیپلمات، گفت: بنده هم دنبال ایشان هستم تا از او بپرسم بر اساس چه سندی شما این را فهمیدید و الان چرا این را مطرح کردید؟

*کسانی که مانع عملیات آزادسازی چهار دیپلمات شدند باید دادگاهی شوند

سردار قاسمی درباره کارشکنی و بی‌انگیزگی طرف ایرانی در این پرونده که مورد بحث سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان بوده است توضیح داد: مطالب بسیار زیاد وجود دارد و پیچیده و مرموز و مغموم است، از اول قصه در سال ۶۱ که این اتفاق افتاده و اینها می‌توانستند در فرصت ۱۰ روز اول این چهار دیپلمات آزاد شوند اتفاقاتی افتاد، رحمت خدا بر علی موحد، رحمت خدا بر کاظم رستگار و حتی زنده‌هایی که در این قضیه باید اسم ببریم که رحمت خدا بر آنها چون اقداماتی را در این زمینه انجام دادند. چهره‌هایی که از انجام عملیات برای آزادسازی چهار دیپلمات ممانعت کردند تا پای این قصه نرویم، زنده هستند، مسئولیت دارند، ما باید همه آنها را به دادگاه بکشانیم.

این سردار دوران دفاع مقدس، افزود: خدا «غضنفر رکن‌آبادی» را رحمت کند، ما هرچه قبل از دوران احمدی‌نژاد تلاش کردیم که عکس احمد و سه دیپلمات دیگر را بالا ببریم نتوانستیم که نتوانستیم، سفارت بیروت که این‌ چهار نفر برای آزادی مدارک از سفارت محاصره شده رفتند و جان خود را دادند، چند ماه قبل که به لبنان رفتیم، دیدم به برکت تلاش غضنفر رکن‌آبادی عکس این چهار دیپلمات در سفارت لبنان است. به آنها می‌گفتیم چرا عکس این چهار دیپلمات را نمی‌زنید می‌گویند این موضوع سیاسی است! ما در این قضیه دعوا داشتیم و می‌گفتیم اسرائیلی‌ها سر «رون‌ آراد» از شما مطالبه دارند و هنوز می‌گویند او در ایران است.

*سید حسن گفت در ایران نفسی برای پیگیری پرونده چهار دیپلمات وجود ندارد

سردار قاسمی تصریح کرد: وقتی صحیفه و صحبت امام فراموش شود شغال‌ها شیر می‌شوند، کفتارها عقاب و وقتی این طور شود، احمد متوسلیان‌ها هم فراموش می‌شوند و بعد از ۲۷ سال یک دفعه وزیری می‌آید و می‌گوید بررسی کرده‌ایم و احتمالا متوسلیان زنده است،  مردم به من زنگ می‌زنند می‌گویند آقای قاسمی شما که ۲۷ سال است می گویید آنها زنده هستند و کسی حق ندارد به عنوان شهید این پرونده را ببندد، پس الان چه خبر شده است که وزیر اینگونه می‌گوید؟ آنها که سنگ قبر حاج احمد را هم در بهشت زهرا گذاشته‌اند و برایشان تمام شده است؛ به سید حسن نصرالله برای پیگیری می‌گویید، می‌گوید وقتی در ایران نفسی برای پیگیری وجود ندارد من چه کار کنم، به خود من گفت.

وی، تصریح کرد: اگر بخواهم حرف دلم را بزنم باید خیلی چیزها را بگویم، اما هر گبر و یهودی که در قصه این چهار دیپلمات پرچمی را بلند کند من اگر بتوانم به آنها کمک خواهم کرد.

«من در این ۳۴ سال زیاد نردبان این قضیه شده‌ام، پدر احمد که رفت،‌ مادرش هم که در بیمارستان است، آنقدر برای فیلم در این باره نردبان شده‌ام و وقتی که فیلمنامه را آورده می‌بینی که نوشته احمد متوسلیان و نامزدش! من به آنها گفتم اگر فیلم «قطام» نداشته باشد، نمی‌شود؟»

وی با بیان اینکه احمد که آزاد نمی‌شود اما من می‌گویم اصلا خدا می‌خواهد ما را امتحان کند، گفت: مثلا همین شهدای حج خونین که یکی از آنها مادر شهید ناظری است، سازمان حج که خودش را کشته است به کنار؛ ما مراسم حج خونین را هر سال با پنج و شش نفر شروع کردیم و دور کعبه نمادین و نماد شهدای خونین حج که کسی به آنها کاری ندارد،‌پیام امام را می‌خوانم و بعد هم خودم برایشان مداحی می‌کنم و سینه می‌زنم و نماز مغرب و عشاء را می‌خوانیم و برمی‌گردیم.

افشاگری خواهر جاویدالاثر احمد متوسلیان

چهاردهم تیر سال ۱۳۶۱، اتومبیل هیات نمایندگی دیپلماتیک کشور حین ورود به شهر بیروت و در هنگام عبور از پست ایست و بازرسی توسط  مزدوران حزب فالانژ لبنان متوقف شده و چهار سرنشین خودرو مزبور به رغم مصونیت دیپلماتیک – توسط آدم‌ربایان دست‌نشانده رژیم تروریستی به گروگان گرفته شدند. در این آدم ربایی سردار احمد متوسلیان وابسته نظامی سفارت ایران در بیروت، سید محسن موسوی کاردار سفارت ایران در بیروت، تقی رستگار مقدم کارمند سفارت ایران و کاظم اخوان عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی به اسارت درآمدند و طی اخباری رسمی و غیر رسمی بعدا تحویل رژیم صهیونیستی داده شدند. دقایقی بعد از ربوده شدن احمد متوسلیان و همراهانش، رادیو اسرائیل اعلام می‌کند: ژنرال احمد متوسلیان، طراح عملیات فتح المبین و بیت المقدس، در پست بازرسی «برباره» به اسارت گرفته شد. حالا با گذشت ۳۴ سال از این واقعه هنوز اطلاعی از زنده بودن یا شهادت آنان به طور کامل در دسترس نیست.

سوم خرداد ماه امسال وزیر دفاع یک مصاحبه می‌کند و در بخشی از آن با اشاره به سرنوشت چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی می‌گوید: «ادعای ما این است که این‌ها زنده و در اسارت رژیم صهیونیستی هستند و مدارکی دال بر این موضوع وجود دارد. آن ها مسئولیت سلامت و امنیت چهار دیپلمات را باید بر عهده بگیرند و هم از لحاظ حقوقی و هم از لحاظ سیاسی دنبال می‌کنیم تا بتوانیم اینان را آزاد کنیم. دولت این مساله را پیگیری خواهد کرد.»

بازتاب مردمی و رسانه‌ای این خبر از زبان وزیر دفاع گستره وسیعی پیدا می‌کند. از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها تا شبکه‌های اجتماعی همه بهت زده، خبر را دست به دست می‌چرخانند و به دنبال آن رویاهایشان را برای ورود حاج احمد متوسلیان مرور می‌کنند. رویاهای شیرینی که با بازگشت حاج احمد تحقق خواهد یافت. کمپین‌ها و هشتک‌هایی برای آزادی او در صفحات مجازی تشکیل می‌شود و هر کسی به نوعی نسبت به این خبر واکنشی نشان می‌دهد. برخی شخصیت‌های سیاسی کشور هم با اشاره به اظهارنظر جدید وزیر دفاع ماجرای اسارت او و اسنادی که از سال‌ها پیش نشان دهنده احتمال بالای زنده بودن این دیپلمات‌ها هست را مرور و اتفاقات ۳۴ سال پیش را یادآوری می‌کنند.

اما فریده متوسلیان خواهر سردار جاویدنشان احمد متوسلیان و اعظم رستگار مقدم خواهر جاویدنشان محمدتقی رستگار مقدم به موضوع ناگفته‌ای در جریان اسارت این ۴ دیپلمات ایرانی اشاره می‌کنند.

فریده متوسلیان در گفت‌وگوی خود با تسنیم با انتقاد شدید از عملکرد علی اکبر هاشمی رفسنجانی در ماجرای اسارت دیپلمات‌های ایرانی به دست فالانژها می‌گوید: آقای هاشمی رفسنجانی نگذاشت تبادل اتفاق بیفتد.برادرم که به سوریه رفته بود، ترفند و نبوغ خاص و بالایی داشت. هنوز طعم شیرین آزادی خرمشهر به ملت ایران چشانده نشده بود که اسرائیل به جنوب لبنان حمله کرد تا قضیه را به نفع خودش تمام کند. آن زمان برادر من(سردار احمد متوسلیان) به عنوان فرمانده نیروهای اعزامی به سوریه عازم آنجا شد.

وی افزود: با این حال، برادرم با ترفند و نبوغ نظامی خاص خود ۴ آمریکایی را اسیر کرد؛ این را آقای دکتر صمدی از همرزمان ایشان هم تعریف می‌کند که حاج احمد چهار اسیر آمریکایی می‌گیرد. دولت سوریه نمی‌گذارد آن‌ها را به ایران بیاورند. ولی حاج احمد با آن سیاست خاص خودش دهان و دست و پای آن‌ها را می‌بندد و می‌گوید: ۴ تابوت بیاورید و در تابوت بگذارید و پرچم جمهوری اسلامی روی آن بکشید و بچرخانید دور حرم حضرت زینب(س) و بگویید که «شهیدان زنده‌اند الله اکبر، به خون آغشته‌اند الله اکبر». با این ترفند که مثلاً اینها شهید هستند آن‌ها را به ایران می‌فرستد تا به عنوان یک برگ برنده برای یک زمان خاص در دست ایران باشند. با این حال آقای هاشمی رفسنجانی به خاطر سیاست بازی‌هایش آن‌ها را تحویل دولت حافظ اسد می‌دهند.

خبرنگار تسنیم پرسید، این اقدام حاج احمد متوسلیان به این معناست که ایشان با پیش‌بینی احتمال اسارت خود و یارانش چند آمریکایی اسیر کرده بود تا در صورت بروز چنین واقعه‌ای به سرعت تبادل و آزاد شوند؟

اعظم رستگار مقدم در پاسخ به این سوال گفت: بله قبل از اینکه بروند، احتمال اسارت خود را پیش بینی کرده بودند.

فریده متوسلیان نیز گفت: بله این‌ها را نگه داشته بودند قبل از اینکه این اتفاق بیفتد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=20008

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.