تاریخ ارسال : ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۸:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افشای متن طرح برجام توسط رسایی+ سند

حمید رسایی با انتشار تصویری محرمانه از طرح فراکسیون اصولگرایان برای رسیدگی بر متن برجام، عملکرد ریاست مجلس را زیر سوال برد.

به گزارش شلمچه نیوز، حمید رسایی نماینده همیشه منتقد مجلس با انتشار متنی در اینستاگرام خود از ریاست مجلس در برخورد با برجام انتقاد کرد.

وی برای اثبات سخنان و دلایل انتقاد خود، تصویری از طرح های ارائه شده در مجلس را در صفحه شخصی خود به اشتراک گذاشت.

گفتنی است، طبق آیین نامه داخلی مجلس، نمایندگان نباید طرح هایی که به تایید هیات رئیسه مجلس نرسیده است را علنی کرده و آن را منتشر کنند.

همچنین، حمید رسایی، این پست خود را در زمان بررسی طرح پیشنهادی فراکسیون رهروان ولایت درباره برحام، در صحن علنی منتشر کرده است و در زمان رسیدگی به یک طرح مهم در مجلس، مشغول بروزرسانی اینستاگرام خود بوده است.

رسایی و برجام

طرحی با عنوان اقدام متناسب و متقابل دولت در اجرای برجام توسط آقای لاریجانی و نمایندگان همسو با ایشان و چند تن از اعضای فراکسیون اصولگرایان تهیه شده که اشکالات متعددی دارد.

طبق قرار روسای دو فراکسیون رهروان ولایت و فراکسیون اصولگرایان، ینا شده بود تا در صورتی که شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان امروز صبح متن طرح را پذیرفت، طرح مذکور به نام دو فراکسیون باشد و اسامی اعضای اصولگرایان هم ذیل آن بیاید ولی در جلسه صبح شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان، اعضا متن را نپذیرفتند و بدون رای گیری جلسه تمام شد.

قبل از جلسه علنی صبح، آقای لاریجانی به شکل غیر قانونی حدود یک ساعت در خصوص سوابق طرح خودش از جمله اینکه دو فراکسیون آن را قبول دارند صحبت کرد! و گفت چون چهارشنبه تعطیل و هفته بعد هم تعطیل است، باید امروز درباره موضوع تصمیم بگیریم. تعداد زیادی از اعضای فراکسیون به این اظهارات اعتراض کردند هر چند برخلاف انتظار، کسانی از فراکسیون اصولگرایان که باید اظهارات آقای لاریجانی را رد می کردند، سکوت کردند.

بنده در جلسه غیر علنی صحبت کردم این طرح صبح در فراکسیون رای نیاورد. گفتم چرا چهارشنبه و هفته بعد را تعطیل کرده اید تا مجلس را گوشه رینگ بگذارید و با عجله تصمیم بگیریم. هنوز کسی متن طرح شما را نخوانده. گفتم طرح های بهتری هم هست. نمایندگان دیگری هم مثل اقای حسینیان و کوچک زاده هم در اعتراض صحبت کردند.

بنده طرح دیگری را که نمایندگان امضا کرده اند و تصویرش را در اینجا گذاشته ام، نزد هیات رییسه بردم تا با امضای آنها اقدامات قانونی تکثیر و توزیع آن انجام شود ولی رییس مجلس در کمال ناباوری و برخلاف قانون اجازه این کار را نداد!

بر اساس این طرح با توجه به اشکالات متعددی که در برجام هست بویژه موضوع باقی ماندن تحریمها و بازرسیها که در گزارش کمیسیون به آن اشاره شده، دولت حق اجرای برجام تا رفع اشکالات و ابهامات را ندارد. کمیسیون برجام باید تا یک هفته اشکالات و ابهامات برجام را به دولت اعلام کند.

هیچ دلیلی ندارد مجلس چهارشنبه و هفته بعد تعطیل باشد. باید نمایندگان بمانند و با دقت طرحها را بررسی کنند و انتخابی کنند که بتوانند به تعبیر رهبری سرشان را پیش خدا بالا بگیرند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=2144

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.