تاریخ ارسال : ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۵۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افشین هاشمی از سینما مولن روژ و سینمارولی درج کرد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، انتشارات مروارید مجموعه داستانی از افشین هاشمی، بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر را با عنوان «سینما مولن روژ: تاراج، سینما رولی: گمشده» را روانه بازار کتاب کرد.

هاشمی در این مجموعه چهارده داستان کوتاه از خود را با عناوین عروسی، سینما مولن روژ: تاراج، سینما رولی: گمشده، گل رز، ایوا، مگس ها، مرد درخت ها، فوت یک حقوق بگیر رتبه پایین، مترو، سفرنامه، شبی مملو از خوشی، تو منو یاد کسی می اندازی، مانده های عاشقانه، زمستان و تک گویی های خیابانی قرار داده هست.

بعضی از داستان های این مجموعه نیز قبل از این به دستاویز های متفاوت در بعضی نشریات من جمله مجله فیلم منتشر گردیده هست.

داستان های هاشمی در این اثر راوی نوعی خاص از نگاه اجتماعی هست و به شکلی ادای دین او به مباحث و شخصیت هایی محسوب می شود که دوستشان داشته هست.

در یکی از داستان های این مجموعه مطالعه می کنیم:

اظهار کردیم «بلیط می خریم و می ریم تو، فوقش آخراش بلند می شیم» اما بلیطی در کار نبود! ما نفری نه تومن داشتیم و بلیط ده تومن بود و بلیط فروش هم به سخن های دستور و من هیچ توجهی نداشت:

سئانس تون که یازدهه، بلیط تونم ده تومن! خب اگر اینطور بود که ما همون سینما صحرا-

ریولی

اظهار کردیم «بلیط می خریم و می ریم تو، فوقش آخراش بلند می شیم» اما بلیطی در کار نبود! ما نفری نه تومن داشتیم و بلیط ده تومن بود و بلیط فروش هم به سخن های دستور و من هیچ توجهی نداشت:به رولی می رفتیم.

اکنون واقعا هیچ راهی نداره؟

بلیط فروش بااقتدار اظهار کرد «نه»! اما طی رخدادی عجیب که بی سبب جلوی چشم مان با حرکت آهسته رخ داد، آقای کت شلواری، با موهای پرپشت مشکی قوس دار به بالا شانه شده، عینک کائوچویی بر چشم، نظیر فرامرز قریبیان  گوزنها، دو تومن پول کسری بلیط ما رو روی پیشخوان گذاشت و اظهار کرد: به این بچه ها هم بلیط بده…»

»نشر مروارید این مجموعه را  با نرخ ۱۰ هزار تومان و در ۱۱۰ صفحه منتشر نموده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95466

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.