تاریخ ارسال : ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

افغانستان نسبت به تامین حقابه هامون کم کاری می کند

افغانستان نسبت به تامین حقابه هامون کم کاری می کند/ سیاست لبخند وزیر امور خارجه پاسخگو نیستحسین علی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و معالجه مجلس شورای اسلامی در صحبت با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در ارتباط با وضع حقابه تالاب هامون و گرد وغبار استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد:خشکی تالاب هامون به سبب تامین نشدن حقابه سیستان و بلوچستان از افغانستان هست که متاسفانه دولت افغانستان به وظیفه بین المللی و قانونی خود عمل نمی کند.

عضو کمیسون بهداشت و معالجه مجلس شورای اسلامی گفته بود: متاسفانه استان سیستان و بلوچستان یکی از مناطقی هست که با بزرگترین مشکل کشور یعنی کم آبی مواجه هست و تاحالا برای این مبحث راهکاری که سرانجامی داشته باشد عرضه نشده هست.

وی با بیان اینکه تالاب هامون هم حالا در شرایط بحرانی قرار دارد و تماما خشک هست، اضافه کرد:کشور افغانستان هیچ حقابه ای به این تالاب نمی دهد.

شهریاری با بیان اینکه امکان دارد برای تامین حقابه تالاب هامون از کشور افغانستان نیز آب وارد کنیم، اظهار کرد: برای جبران کم بودن آب هامون امکان دارد از کشور افغانستان آب وارد کنیم، چون که کم آبی و خشکسالی موجب کوچ مردم استان به شهرهای دیگر می گردد واین توان دارد تهدیدی برای مرزهای استان نیز باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95896

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.