تاریخ ارسال : ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اقامت رسول خادم در ایالات متحده در ایامی سخت کشتی/ مقصر افتضاح کبدی منحصرا ریاست فدراسیون بود؟

سرویس ورزش مشرق، در روزهایی که واقعه ی روسری سر کردن مربی مرد تیم ملی زنان کبدی تایلند به یکی از موضوع های کلیدی رسانه های کشور مبدل شده، ورزش با حاشیه های ریز و درشت دیگری نیز درگیر بود.

* بعد از شکست مصلحتی علیرضا کریمی در برابر رقیب روس برای امتناع از مواجه شدن با نماینده رژیم اسرائیلی، رسول خادم طی گفت و گو و اظهارنظری تعجب آور گفت: «مردم فلسطین هم از اینگونه ایثارها اطلاعی ندارند و کشتی ایران مظلوم واقع شده است». رییس فدراسیون کشتی ایده می دهد راهکار دیگری (غیر از مسابقه ندادن) برای موضوع رویارویی با ورزشکاران اسراییلی اندیشیده گردد. این در حالی هست که رسول خادم (از جمله مدیران دارای گرین کارت) مدتهاست در ایالات متحده حضور دارد و ترجیح داده هست از دور نظاره گر این ایامی پرتلاطم ورزش اول کشور باشد. فدراسیون کشتی ساعت هایی قبل نیز اطلاعیه ای “از قول” شنیده ها حاکیست تلاش های مدیران ورزش کشور برای ارتباط با خادم و دعوت از وی برای حضور در کشور و اداره محیط بعد از پیکارهای جهانی، دستاوردی بهمراه نداشته هست.

* فدراسیون کشتی ساعت هایی قبل نیز اطلاعیه ای “از قول” خادم در جواب به نتانیاهو منتشر کرده هست. * هنگامی طرح لباس طرفداران وزنه برداری در پیکارهای قهرمانی جهان در ایالات متحده به انتشار رسید، دوباره کارنابلدی نمایندگان فرهنگی ایران در کشورهای دیگر عیان گردید.

* * خبر ها دریافتی حکایت از آن دارد که قرار هست در چند هفته آینده، تکلیف اکثر از ۱۰ فدراسیونی که ریاست نداشته و بصورت سرپرستی اداره می گردد، مشخص گردد. این خبر که این فدراسیون ها از بی برنامهی بیرون شده و به یک ثبات نسبی می رسند، گرچه مطلوب است؛ اما وزارت ورزش لازم هست تمهیدی را مهیا کند که این مشکل تا ابد حل گردد.

* البته، وزیر ورزش نیز مکررا به این موضوع تاکید داشته؛ اما عملا این اتفاق روی نداده هست. * شکست عربستان در قضیه کنفدراسیون فوتبال قاره آسیا و برتری ایران که البته با معیت بعضی کشوها نیز همراه بود، نمایش داد که چقدر حجم های کشورمان در حوزه بین المللی فشل و رها شده بوده هست.

*

* اگر کی روش واقعا اگر بر این باور هست که زمینه فعالیتش در ایران فراهم نیست، به چه سبب خود را معطل این تیم کرده و به تیم دیگری نمی رود؟ به چه سبب برای بازار داغی در هر مجال محتمل، چنین سخنانی را به زبان می آورد و اقداماتی غیر معقولی بروز می دهد؟ با مشخص شدن قرعه ایران و مجال محدود مهیا سازی تیم ملی، فدراسیون فوتبال می بایست برای این ماجرا تدبیری کند که این بازی خسته کننده و تکراری تا ابد انتهاء پیدا نماید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77610

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.