تاریخ ارسال : ۰۱ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اقتصاد کشور در رکود جدی قرار دارد

خبرگزاری فارس: عبدالله رضیان امشب در مراسم معارفه شهردار کیاکلا، درکنار تشکر از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر پیشین و تبریک به شهردار تازه کیاکلا، اظهار کرد: از شرایطی که در حال حاضر در شهر کیاکلا داریم متقاعد نیستم.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه کیاکلا قبل و پس از انقلاب به حهت های متفاوت نتوانست توسعه و رشد لازم را پیدا نماید، تبیین کرد: با مشارکت عزیزان شهر کیاکلا ظرفیت های تازه در امور شهری ایجاد و زیرساخت های شهر توسعه پیدا نماید.

رضیان دنبال کرد: تکیه گاه مدیریت شهری مراجع دولتی نیست البته مساعدت هایی از مسیر مراجع ملی برای توسعه شهری و مساعدت به زیرساخت های شهری در قانون بودجه موردنظر داشته شده که اعداد قایل توجهی نیست و توان ندارد پاسخگو باشد.

وی با اشاره به اینکه امروز فضای اشتغال کشور به نوع ای شده که بیشترین فشارها به شهرداری ها هست، اظهار کرد: ساختار نیروی آدمی در شهرداری کیاکلا مناسب هست که از شهردار قبلی تشکر می کنم چرا که اهتمام نکردند هزینه های خود را بالا ببرند.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در سایر شهرداری ها وضع مطلوبی حاکم نیست چرا که ظرفیت بسیاری از نیروهای آدمی وارد مجموعه شهرداری شده اند که هزینه های شهرداری که لازم هست صرف امور شهروندان و مسائل زیرساختی گردد به سمت هزینه های جاری شهرداری برده هست.

رضیان با اظهار اینکه در حوزه شهرداری های مازندران نیروهای اضافی وجود دارد، تبیین کرد: این مبحث به مسائل و مشکلات موجود کشور برمی گردد.

وی دنبال کرد: ارزیابی ها درباره مجموعه شهری کیاکلا نشان می دهد ظرفیت شهرداری کیاکلا وضع شایسته ای دارد.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور در رکود جدی قرار دارد، اظهار کرد: قسمتی از این رکود به فضای ساخت وساز کشور برمی گردد که امروز کاهش بسیاری داشته و تمامی صنعت ها منسوب به بازار مسکن به یک سوم ظرفیت خود کاهش پیدا نمودند.

رضیان توضیح داد: رکود جدی به وجود آمده که این رکود به شهرداری ها که بیشترین مراجع درآمدی خود را از این محل داشتند سرایت کرده هست و وضع مناسب نیست.

وی با اظهار اینکه لازم هست برای هدایت مدیریت شهری زیرساخت های شایسته ای ایجاد کنیم، تبیین کرد: شهرداران مراجع درآمدی پیوستهی برای خود تشریح کنند.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی دنبال کرد: مراجع درآمدی پیوسته احتیاج به برنامه ریزی درست دارد.

رضیان با اشاره به اینکه وضع بودجه دولت مطلوب نیست، اظهار کرد: اشکالی که در ساختار بودجه کشور وجود دارد مبحث هزینه های جاری هست که کشور هم به این فاجعه دچار هست.

وی اضافه کرد: ۹۰ درصد از بودجه کشور صرف هزینه های جاری می گردد که این مبحث موجب شده کارهای زیرساختی راکد مانده و مشکلات عدیده ای به وجود آید.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه بنا شده در سال جاری بودجه عملیاتی گردد، تبیین کرد: دولت بودجه عملیاتی را به سمتی هدایت کرده که فشار به مردم وارد گردد که موجب ایجاد دغدغه هایی شده هست.

رضیان دنبال کرد: قول می دهم که مجموعه مجلس نگاهش این هست که هیچ فشاری به مردم وارد نشود.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: سالانه حدود ۴۵ هزار میلیارد معادل یک ششم بودجه کشور یارانه پرداخت می گردد، اما قرار نیست اشخاصی یارانه دریافت کنند که هیچ اثرگذاریی در زندگانی آنان ندارد لکن این مراجع لازم هست در زیرساخت ها و مشکلات مردم هزینه گردد.

رضیان با اظهار اینکه فضای ملتهب کشور متاثر از وجود این مسائل هست که لازم هست همه این مورد ها سامان دهی گردد، تبیین کرد: لازم هست در هدایت کشور معقولانه عمل کرده و از اقداماتی عوام فریبانه بپرهیزیم.

وی در انتهاء اظهار کرد: لازم هست با مردم واضح تر باشیم و درست برخورد نماییم که این مرتبط به دولت، مجلس و قوه قضاییه هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79976

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.