تاریخ ارسال : ۰۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه
وقتی محرم ابزار تبلیغاتی مسئولین است:

اقدام ارزشمند هیئت عزاداران در بابل و قائمشهر

هیئت های عزاداری بابل در اقدامی جالب توجه و ارزشی ، مراسم سوگواری سالار شهیدان را به صورت مجتمع در آستانه امام زاده قاسم این شهرستان با نظم و شکوه خاصی برگزار کردند که این مهم با رعایت کامل ارزش های دینی و اخلاقی نیز همراه بود.

 

به گزارش شلمچه نیوز، این الگوی مناسب در حالی در این شهر بزرگ مازندران  و حتی شهرستان هایی همچون قائمشهر وجود دارد که متأسفانه در برخی از شهرهای این استان به خصوص در ساری وضعیت بی حجابی زنان و دختران در معابر عمومی در این ایام ، صحنه های نابهنجار اخلاقی و اجتماعی را به نمایش گذاشته است.

 

 

باید تأملاً اشاره داشت در حالی ساری را به عنوان دارالمومنین می شناسند که این شهر هیچ نشانی از این لقب ندارد چرا که شب های مربوط به گرامیداشت ایام محرم به جولانگاه و میعادگاه دختران و پسرانی تبدیل شده که از این فرصت برای مقاصد سوء اخلاقی خود استفاده می کنند.

 

در سویی دیگر بحث مانور علامت های عزاداری در ساری نیز بیش از آنکه هدف عزاداری را دنبال کند به ابزاری برای تبلیغات و تشریفات سیاسی تبدیل که حتی این موضوع بازتاب منفی در افکار عمومی داشته است.

 

البته سال گذشته مسئولین تلاش بسیاری برای برگزاری مجالس عزاداری سالار شهیدان به صورت مجتمع صورت داده بودند اما به دلیل اینکه بهره برداری تبلیغاتی در اهداف برخی از آنها وجود داشت چنین توفیقی برای مرکز مازندران حاصل نشد.

 

این گزارش خاطر نشان می کند بحث سوء رفتارهای اخلاقی زنان و دختران در شب های محرم را می توان در یک بحث نیز مورد اشاره و واکاوی قرار داد هنگامیکه علمای بزرگ شهر ساری در برابر چنین رفتارهای زننده اجتماعی سکوت اختیار می کنند و مواضع آنها تنها اشاره ای کوچک در هنگام سخنرانی ها است قطعاً این چالش رواج پیدا می کند.

 

وقتی مسئولین ما به دنبال بهره برداری های تبلیغاتی و سیاسی از مراسم محرم و سایر مناسبت های مذهبی هستند و با برخی تصمیمات نابخردانه ، جوانان را از مساجد و حسینیه ها دور می کنند ترویج فسادهای اخلاقی در معابر عمومی شهر برای ذهن هایی که به دنبال الگوبرداری هستند دور از انتظار نیست.

 

وقتی که مسئولین به اصطلاح فرهنگی ما به هزینه های چند ده میلیاردی مراسم مذهبی را در اماکن عمومی برگزار می کنند و زمینه برای اختلاط دختران و پسران فراهم است امروز باید هم شاهد چنین فضای باز و غیرمنطقی در اذهان عمومی باشیم.

 

 

وقتی مسئولین فرهنگی جامعه نیازهای جوانان و مردم را تنها در برگزاری جشن ها و ابتذال می بیینند نباید هم زیاد در قبال چنین رفتارهایی متعجب بود حال اینکه همانطور که عنوان شد در شهری که باید دارالمومنین گونه زیست کند اما سکوت بزرگان شهر به خصوص علما در برابر فسادهای اخلاقی خود ترویج این رویکرد غیرفرهنگی و مذهبی در جامعه اسلامی ما را به دنبال دارد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=67805

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.