تاریخ ارسال : ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

الزام انتصاب برچسب اصالت امکانات پزشکی از اول فروردین /برخورد با امکانات قاچاق بدون برچسب

الزام انتصاب برچسب اصالت امکانات پزشکی از اول فروردین /برخورد با امکانات قاچاق بدون برچسبرضا مسائلی در اظهار کرد و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان در مورد برچسب اصالت امکانات پزشکی اظهار کرد: مرحله اول اجرای طرح الصاق برچسب اصالت بر امکانات پزشکی با دیرکرد ۴ ساله، در اوائل سال ۱۳۹۷ اجرا می گردد.

وی اضافه کرد: الصاق برچسب اصالت بر امکانات پزشکی من جمله ابلاغیه هایی هست که در سال ۱۳۹۲ طبق
ماده ۱۳قانون مقابله با قاچاق کالا و ارز و مواد ۴ و ۶ شیوه نامه مقابله با قاچاق امکانات و ملزومات پزشکی از سوی رئیس محترم جمهوری تصویب شده بود اما به دلایل درون سازمانی امکان اجرای آن در سال های اولیه، به دیرکرد افتاد.

مدیر کل امکانات پزشکی وزارت بهداشت بیان کرد: بر بر طبق این قانون کالاهای همه شرکت های تولید و توزیع کننده امکانات و مواد دندانپزشکی، ملزومات آزمایشگاهی، امکانات و ملزومات پزشکی خانگی و قابل ارائه، ملزومات پزشکی نازایی و ملزومات پزشکی ارتوپدی باید دارای برچسب اصالت باشند در غیر این صورت قاچاق محسوب می شوند.

وی عنوان نمود: اداره امکانات پزشکی وزارت بهداشت به منظور اجرای مصوبه الصاق برچسب اصالت بر امکانات پزشکی مکلف هست همه کالاهای مورد تائید در سطح ارائه را با شناسه و کد در سیستم این اداره ثبت و نسبت به اجرای این طرح اقدام نماید. این در حالی هست که کالاهای موجود در انبار طبق مکانیزم های تصریح شده ثبت و در روند تایید قرار می گیرند.

مسائلی اقرار داشت: برچسب اصالت باید طبق الزامات و خصوصیات تعیین شده در دستورالعمل اجرائی نظام ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فرآورده های سلامت، و بر روی کوچکترین واحد بسته بندی انتصاب گردد. و در صورت سطوح بسته بندی بزرگتر، الصاق برچسب دارای شناسه تجمیعی بر روی سطوح بعدی الزامی هست.

  وی در ادامه یادآور گردید: مسیولیت اصالت برچسب های الصاقی با شرکت تأمین کننده کالا هست و این برچسب ها باید به شکلی درج گردد که مانع مشاهده اطلاعات ذی ربط به تولید ابزار مثل سازنده، تاریخ تولید، شماره سریال، تاریخ انقضا نشود.

مشاور وزیر بهداشت اظهار کرد: الصاق برچسب از طریق شرکت های مجری یا تامین کننده کالا با رعایت پروتکل ها و الزامات ذی ربط امکان پذیر هست .

به گفته وی، شرکت تامین کننده کالا توان دارند از اول فروردین ماه نسبت به فروش کالاهای دارای برچسب اصالت اقدام کنند .برچسب اصالت کلیه فرآورده ها موجود در انبار شرکت تامین کننده کالا نیز باید حداکثر تا فروردین ماه سال جاری انقضا دارا باشند.

وی اضافه کرد: سیستم اصالت با سیستم های مرکزی سازمان ، سیستم جامع تجارت و گمرک متصل هست در نتیجه شرکت های تامین کننده کالا باید اطلاعات کالاهایی که از سیستم ورود و ترخیص قبلی تائید و وارد گردیده موجود در انبار های را باید تا آخر بهمن ماه سال جاری جهت اکتساب برچسب اصالت ثبت نمایند تا توسط کارشناسان این اداره تائید شده و در زمان استعلام ، برچسب تولید شده توسط شرکت مورد تائید قرار گیرد.

مسائلی بیان کرد:به منظور اجرای این طرح، کلاس های آموزشی برای شرکت های تأمین کننده کالا برگزار خواهد گردید.در این راستا راهنما، دستورالعمل و پروتکل اجرایی بر روی سایت اداره کل جهت بهره برداری شرکت ها قرار گرفته هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83589

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.