تاریخ ارسال : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

الگو سازی بهترین ابزار برای ترویج سنت حسنه وقف است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، امیر خجسته صبح چهارشنبه در نشست مشترک با مدیر کل اوقاف همدان با تاکید بر اهمیت ترویج سنت حسنه وقف در جامعه، گسترش این امر مهم را باعث بهره مندی تمام آحاد مردم از ثمرات آن دانست.

وی با اشاره به ضرورت توجه به جایگاه وقف در میان مردم، گفت: فعالیت های مطلوبی در استان و در زمینه ترویج فرهنگ وقف صورت گرفته و آمادگی داریم هرگونه مشکلی در زمینه های مرتبط با موقوفات و بقاع متبرکه استان همدان که از طریق مجلس شورای اسلامی قابل رفع باشد را پیگیری کنیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: الگو سازی بهترین ابزار برای ترویج سنت حسنه وقف است.

وی با بیان اینکه باید جایگاه و منزلت امامزادگان را قدر بدانیم، افزود: بزرگداشت امامزادگان و تکریم آنها براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه تبدیل بقاع متبرکه به عنوان قطب های فرهنگی در هر شهر، عملی بسیار ارزشمند است.

امیر خجسته افزود: مجلس شورای اسلامی حامی و پشتیبان ادارات اوقاف و امور خیریه در زمینه دفاع از حقوق موقوفات و عمل به نیات واقفین خیر اندیش است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان همدان نیز اظهار داشت: در آستانه آغاز سال تحصیلی بسته‌ «مهر تحصیلی» بین ۶ هزار و ۴۰۰ دانش‌آموزبی‌بضاعت از محل نیات مرتبط با واقفین خیراندیش توزیع شد.

حجت الاسلام محمد کاروند بابیان اینکه این بسته ها نیازهای دانش آموزان نیازمند به لوازم التحریر را برای مدت ۶ ماه رفع می کند، عنوان کرد: توزیع لوازم التحریر با اولویت دانش‌آموزان نیازمند و بی بضاعت انجام می شود.

حجت الاسلام کاروند با اشاره به راه اندازی درمانگاه «موقوفه بهاء الملک» محله اعتمادیه شهر همدان به عنوان درمانگاه منحصر به فرد در غرب کشور عنوان داشت: طبق نیت واقف، این درمانگاه به  اهالی ۳۲ روستای استان همدان ضمن ویزیت، داروی رایگان ارائه می‌دهد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=64704

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.