تاریخ ارسال : ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۱۵:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

امام جمعه بابل باج خواهان شهرداری را معرفی کند

حجت الاسلام روحانی امام جمعه شهرستان بابل با هشدار جدی به باج خواهان بابل اظهار داشت: برخی از رسانه ها با پررنگ کردن بعضی از نقاط ضعف موجود شهری ، شهرداری را تهدید کرده اند.

شلمچه نیوز از ساری- شعبان وفایی نژاد؛ ضمن سپاس از این روحانی وارسته ی مازندرانی ، از ایشان انتظار داریم که اسامی باج خواهان و باج خواران رسانه ای و غیره را به مردم شریف این شهرستان و اعضای شورای اسلامی شهر بابل معرفی نماید . اشاره می شود که لازم نیست روحانی در آینده با باج خواهان برخورد نماید بلکه در حال حاضر بدون هرگونه فرصت سازی باج خواهان و عوامل فعالیت آنها در شورا و شهرداری را به مردم معرفی نماید . باید دید چگونه و چرا شهرداران و اعضای شوراهای ادوار گذشته این شهر در قبل از مسئولیت بیژنی به باج خواهان ، باج دهی می کردند ؛ امام جمعه بابل مدعی شد به جهت ضعف شهرداران و شورائیان ، شهرداری ها گاهاً مجبور به باج دهی می شوند که در این ارتباط و در راستای شفاف سازی باید ضعف شهرداران و شوراها اعلام و برای رفع آن راهکارهایی عملی اتخاذ شود در غیر این صورت بحث استیضاح و عدم کفایت می تواند محتمل باشد.

IMAGE635695752020907725

روحانی در بخشی دیگر از سخنانش مدعی شد که علت عقب ماندگی شهر و شهرداری بابل در مشکلات درونی است و نباید از خارج از این تشکیلات به دنبال علت واقعه بود ، به هر حال این دیدگاه امام جمعه بابل احتیاج به نقد و بررسی های اجمالی دارد از اینکه طی دو ماه کلی از عملکرد شهردار بابل تقدیر می شود جای بسی خرسندی و نظر به اینکه جمعی از اصحاب رسانه به عنوان باج گیر و باج خواهان مطرح می شوند نیز خود حکایت از نوعی از حمایت از شهرداری می باشد .

در این بحث سوأل بنده اینست که چه کسانی باید از مظلومیت اصحاب رسانه در بابل دفاع نمایند و چرا شورائیان متوجه این مسئله سوء که دموکراسی و حقوق مدنی مردم را زیرسوأل می برد ، در شهرداری و شهر نشده اند ؛ اگر در شهرداری نیروهای زیادی به صورت غیرقانونی جذب شده اند ، اگر پیمانکاران غیرقانونی بر شهرداری تحمیل هستند ، جایگاه اصحاب رسانه در این تخلفات آشکار و سیستمی کجا قرار داشته که امام جمعه بابل نگران وضعیت باج خواهان در شهرداری و شورای شهر است ؟!

از امام جمعه بابل انتظار می رود که برای حل مشکلات شهر و شهرداری قدری به عملکرد اعضای شورای شهر در بحث جذب نیروهای غیرقانونی و ورود پیمانکاران سفارشی نگاهی عمیقانه بیاندازد همگان نیک می دانند که اختلافات نظرهای زیادی بین اعضای شورای شهر در بحث عملکرد شهردار حال حاضر و شهردار گذشته بابل وجود داشته که در این ارتباط اعتقاد بر این است اگر عملکرد شهردار بابل در مدیریت شهرداری مطلوب نبوده چرا استاندار مازندران از ایشان به عنوان مدیرکل دفتر امور شهری استانداری استفاده نموده است ؟ از اینکه امام جمعه بابل حُسن نظارت شهردار جدید را بر تمامی فعالیت های شهرداری مورد توجه قرار می دهد ، این دیدگاه ستودنی است اما باید به یاد داشت که وظیفه ذاتی و قانونی شهردار ، حضور مستمر در همه پروژه هایی است که متولی آن شهرداری و ارتباط مستقیم به امور شهری و خدمت رسانی به شهروندان دارد و احتیاجی به قدردانی در این حوزه ها نیست .

قابل توجه امام جمعه بابل باید خاطر نشان ساخت متأسفانه در همه شهرهای مازندران باب شده اگر شهرداران از محلات و پروژه هایی همچون آسفالت خیابان ها و دیگر پروژه های رفاهی و خدماتی بازدید می کنند فرهنگ غلطی به صورت بدعتی نادرست باب شده که بلافاصله در همه شهرها با سفارش شهرداری ها برای شهرداران بنرهایی با مضمون زنده باد و تبریک تشکر و قدردانی تهیه و نصب می شود یا اگر شهردار شهری از پروژه ای بازدید می کند بلافاصله یک لشگر خبربیار و خبر ببر و عکاسان و تصویربرداران از لحظه به لحظه حضور وی مستند سازی تبلیغاتی می کنند که این رویه را نمی توان منطقی فرض کرد.

از دیگر موارد اینچنینی نیز اشاره می شود برخی از اعضای شوراهای شهرها و شهرداران از محل کسب درآمد شهرداری ها به مساجد و حسینیه ها قند / چای / شیرینی / خرما / برنج و خلعتی توزیع می کنند که شرعاً و قانوناً تخلف محسوب می شود البته باید توجه داشت که این حرکات تنها جهت فریب افکار عمومی و جلب آرای مردمی در انتخابات آتی شوراهای شهرها در دستور کار است که در این مقاله ، سوژه این دیدگاه تنها به شهردار و شهرداری بابل ارتباط ندارد بلکه شامل کل شهرداری های استان های شمالی کشور است .

و اما در بحث جشن بهاربازی و بهاران بازان نیز یادآوری این موضوع را خالی از لطف نمی دانم که از امام جمعه بابل انتظار می رود که اجازه ندهد بودجه عمرانی و خدمات رسانی شهر بابل برای این بازی های سطحی نگری به هدر بلکه این اعتبارات که ماحصل دسترنج مردم شریف این شهر و به امید بهره برداری در پروژه های خدماتی و رفاهی است ، برای توسعه و اعتلای بابل در چهارچوب قانون هزینه و صرف شود . در پایان این دیدگاه تحلیلی نگارنده مطلب ، شجاعت امام جمعه بابل را مورد توجه قرار می دهد که در دفاع از ارزش های دینی و اسلامی و مبارزه با اسراف و حیف و میل های مالی و برگزاری جشن های ضدفرهنگی دلاورانه موضع گیری کرده و اجازه ندادند که در بابل شاهد وقوع این رفتارهای غیرشرعی آنهم با بودجه بیت المال باشیم . انشالله در آینده با تغییر رویکرد نهادهای مردمی از جمله شهرداری ها و شوراها در بحث چگونگی صرف هزینه ها ، منابع و اعتبارات مالی که امانتی در نزد مسئولین است را در حوزه هایی مورد استفاده قرار دهند که در نهایت به عمران و آبادانی شهرها کمک نماید نه اینکه اعتبارات مالی که حق الناس را در بر می گیرد از هم اکنون برای مصرف در امور تبلیغاتی ستادهای انتخاباتی اعضای شوراهای شهرها برنامه ریزی شود.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=13769

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.