تاریخ ارسال : ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۲۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

امام جمعه گنبدکاووس: مراسم بزرگداشت شهدا برای ایحاد تحول در جامعه است

امام جمعه گنبدکاووس در یادواره شهدای محله سیدآباد گنبدکاووس و مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم، برگزاری چنین مراسماتی را در جهت ایجاد تحول در جامعه عنوان کرد تا ستاره ها و مسیرهای راهبردی بار دیگر مرور کنیم و
راه گم نشود.
%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%ac%d8%a7%d8%af0
به گزارش شلمچه نیوز به نقل از قابوس نامه، حجه الاسلام محمود ترابی افزود: باید روحیه هایی چون روحیه شهدا تکثیر شود و بسیج آمده تا این روحیه ها تکثیر انبوه شوند.

وی در ادامه سخنانش گفت: اگر شیوه رفتار من روحانی و بسیجی عوض شود جامعه روی خوش نخواهد دید و البته این آرزو را دشمن به گور خواهد برد که سرنوشت جامعه به دست مرفهین بی درد بیفتد چرا که آنها از حال فقرا و مستضعفین چیزی نمی فهمند.

برای تحول دنیا باید خودمان عوض شویم

حجه الاسلام ترابی تصریح کرد: انقلاب آمده تا دنیا عوض شود و دنیا زمانی عوض می شود که ما خودمان عوض شویم و این تغییر زمانی محقق می شود که با خدا رفیق باشیم و یک موج بزرگ خداخواهی درست شود.

وی همچنین قدرت مار را حاصل تعقل روحی ما دانست و اذعان کرد: ضامن تحول این این تعقل روحی نیز رابطۀ روشن با بزرگتر معنوی و موسای زمان است.

۱۳۹۴۰۳۲۷۱۱۴۹۴۶۹۷۵۵۱۱۹۸۴

رهبری خط مماس بین اقشار مختلف جامعه

امام جمعه گنبد ادامه داد: خط مماس بین مردم ، بسیج ، نیروهای نظامی ، خانواده های شهدا، و عموم مردم رهبری است که می تواند مسیر را روشن کند ، ایجاد انگیزه داشته باشد ،موج بزرگ خداخواهی راه بیاندازد ،از خطا نجات
دهد و در حادثه سازی های دشمن از تصمیمات دشمن جلوتر باشد.

وی با اشاره به رابطۀ شرکت عزاداریهای امام حسین (ع) به ایجاد روحیه شهادت اظهار کرد: همه روحیات خوب را می توان از جلسات عاشورا بدست آورد و در همه جلسات باید از کرامات، آبرو و ویژگیهای شهدا سخن گفت.

ترابی همچنین بر طرح خاطرات شهدا تاکید کرد و با اشاره به شهید همدانی گفت: این شهید بزرگوار کارهایش را با توسل به جانبازان با عنوان امامزادگان زنده انجام می دادند و امروز هم اگر کسی می خواهد در مجال حسینی اثرگذار باشد باید این تطبیق و ارتباط و بروز بودن در او ایجاد شود.

وی افزود: نمی شود ما برای ابا عبدالله عزاداری کنیم ولی ندانیم ایشان در چه صفی قرار می گیرند؟ آیا امام حسین در صف رضا خان که پیشانی گل آلود می کند عزاداری می کند است؟ مگر ایشان اسطوره و نمونه استبداد و .. هستند ؟! اینجاست که اگر ما نتوانیم آن مکتب تحول آفرین را با جامعه تطبیق دهیم و صف سازی و نیروسازی کنیم جامعه درست نمی شود و تنها با یک ارتباط عامی داشتن مشکل حل نمی شود.

%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%ac%d8%a7%d8%af

اگر تطبیق مکتب امام حسین(ع) با جامعه درست باشد شهید ساز می شود

حجه الاسلام ترابی ادامه داد: آن زمان که این تطبیق درست شد و ارتباط درست شد آن مکتب شهید و مدافع حرم می سازد و نمی تواند عزاداری برای امام حسین (ع) داشته باشد اما وقتی حرم حضرت زینب(س) در خطر است بی تفاوت باشد
چرا که با عافیت طلبی نمی شود پیرو این مکتب شد و باید شجاع بود.

%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%ac%d8%a7%d8%af1

تا صف بیشمار مشتاقان شهادت نباشد اقتدار ایرانی درست نمی شود

وی در بخش دیگری از سخنانش به ضربه هایی که برخی با لطمه و قمه زدن در عزاداری امام حسین(ع) به اسلام می زنند اشاره کرد و گفت: آنها به دنبال شیعه انگلیسی و منافع خود هستند.

وی خاطر نشان کرد: ما باید بدانیم تحول آفرینی آدم های بزرگ می خواهد و تا صف بیشمار مشتاقان شهادت ایجاد نشود ، اقتدار ایرانی درست نمی شود چرا که اقتدار تنها به سلاح داشتن نیست


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27243

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.