تاریخ ارسال : ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۲۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اما و اگرهای نرخ گذاری بنزین/چند نرخی شدن؛ وسیله توسعه عدالت؟

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، در روزهایی که بحث نرخ بنزین و پیشنهاد افزایش آن همچنان داغ هست، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام نمود که تمام کسانی که کارت سوخت آنان به هر دلیلی معدوم شده هست اقدام به دریافت دو مرتبه آن کنند. این گفته در حالی مطرح گردید که کمیسیون انرژی و علاوه بر این کمیسیون تلفیق مجلس با افزایش نرخ این فرآورده مخالفت کردند. با طرح این مبحث از سوی شرکت ملی پالایش و پخش احتمال برگشت کارت سوخت و سهمیه ای شدن بنزین قوت گرفت.البته تاحالا اظهار دیدگاهی از سوی دولت دال بر دو نرخی شدن بنزین مطرح نشده هست، اما از آنجایی که استفاده از کارت سوخت به هیچ عنوان ضروری نبود و تقاضا کنندگان می توانستند از کارت سوخت جایگاه داران برای سوخت گیری استفاده نمایند، هیچ وقت مساله پیگیری و صادر کردن کارت سوخت مطرح نبود.

البته گفتنی هست که سیستم استفاده از کارت هوشمند سوخت به طور مستمر ثابت است. در همین حال که گمانه زنی های متفاوتی در این زمینه شکل گرفته بود که فریدون حسنوند، رییس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به طرح مباحثی مشابه دونرخی شدن بنزین، اظهار کرد: همانگونه که پیشتر گفته گردید با توجه به اینکه کمیسیون انرژی کل تبصره ۱۸ در مورد افزایش نرخ حامل های انرژی را رد نموده در نتیجه هرگونه افزایش نرخ حامل های انرژی در سال آینده ممنوع هست.

برگشت کارت سوخت مشروط به تایید مجلس

این گفته رییس کمیسیون انرژی در حالی مطرح می گردد که اسدالله قره خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اهتمام بر اینکه بعید هست کارت سوخت دو مرتبه بازگردد مگر آنکه مجلس برای آن تصمیم بگیرد، به خبرنگار مهر اظهار کرد: مجلس در ۲۰ اردیبهشت سال کنونی مصوبه برای استفاده از کارت سوخت داشت و به دولت اعلام نمود اما دولت تاحالا آن را اجرایی نکرده هست.

وی با اظهار اینکه در ماده دو تبصره ای وجود دارد که بر استفاده بر کارت سوخت همراه با مشوق های انگیزشی اهتمام شده هست، متذکر گردید: بنزین یا باید دو نرخی شده و یا سهمیه بندی گردد که استفاده دو مرتبه از کارت سوخت توجیه داشته باشد وگرنه مردم را به زحمت می اندازیم و به عنوان سوئیچ عمل می نماید هم حالا توجیهی برای استفاده دو مرتبه از کارت سوخت وجود ندارد الا اینکه مجلس تصمیم بگیرد که دو مرتبه عملیاتی گردد.

صرفه جویی حاصل از  فعال بودن سیستم سوخت بیشتر از هزینه های آن است

در همین راستا محسن روحانی، رییس پیشین سیستم هوشمند سوخت در صحبت با خبرنگار مهراظهار کرد: وقتی که بنزین با دو نرخ ارائه می گردید، شاهد خودکنترلی مردم در زمان استفاده بودیم. در این شرایط، پرداخت هزینه زیادتر در ازاء استفاده بیشتر از سقف سهمیه، امری منطقی و توجیه پذیر بود.

روحانی در جواب به سوال مهر مبنی بر اینکه یکی از دلایل دولت برای بی اثر کردن کارت های سوخت در فرآیند سوختگیری، هزینه بر بودن حفظ این کارت ها و سیستم برای دولت هست، اظهار کرد: ارقام و ارقام موجود، این استدلال را رد می نماید.

وی به کاهش استفاده بنزین در نتیجه دو نرخی بودن آن اشاره نمود و اضافه کرد: ارزیابی ها نشان می دهد که در زمان سهمیه بندی بنزین، میزان قاچاق سوخت کاهش یافت ؛ ضمن اینکه میزان استفاده بنزین در هر جایگاه در هر نقطه از کشور و تحویل سوخت از مخازن بشدت کاوش می گردید در حالی که اجرای چنین امری در صورت حذف سیستم با دشواری مواجه هست…، بیشتر از دو برابر نرخ کنونی هر لیتر بنزین هست، در حالتی که اگر سهمیه بندی سوخت و دو نرخی بودن آن باز گردد، میزان یارانه ای که دولت برای هر لیتر بنزین می دهد، برای نرخ های بالا، کمتر شده و زیادتر نرخ آن از جیب استفاده کنندگان پر استفاده پرداخت می گردد.

این در حالی هست که نرخ تمام شده فعلی بنزین برای دولت با احتساب هزینه هایی دربردارنده مالیات، حمل، حفظ، تبخیر، کارمزد جایگاه داران و . بدین ترتیب میتوان اظهار کرد هزینه حفظ این سیستم نسبت به کمکی که به دولت در راستای کاهش پرداخت یارانه می کند، بسیار ناچیز هست.

بنزین چند نرخی؛ حرکت در مسیر عدالت

صاحب شریعتی، کارشناس ارشد انرژی در صحبت با خبرنگار مهر با اظهار اینکه استفاده از کارت سوخت توان دارد استفاده بنزین را منطقی کند، اظهار کرد: در مقوله نرخ گذاری بنزین آنچه ارزش مخصوص دارد برقرار کردن عدالت در روند نرخ گذاری هست که احتیاج به ارزیابی کارشناسی دارد.

، بیشتر از دو برابر نرخ کنونی هر لیتر بنزین هست، در حالتی که اگر سهمیه بندی سوخت و دو نرخی بودن آن باز گردد، میزان یارانه ای که دولت برای هر لیتر بنزین می دهد، برای نرخ های بالا، کمتر شده و زیادتر نرخ آن از جیب استفاده کنندگان پر استفاده پرداخت می گردد. از سویی میتوان اظهار کرد استفاده مستمر از کارت سوخت در کاهش قاچاق سوخت نیز موثر هست.

بدین ترتیب میتوان اظهار کرد هزینه حفظ این سیستم نسبت به کمکی که به دولت در راستای کاهش پرداخت یارانه می کند، بسیار ناچیز هست. از آنجایی که هر خانوار یک سرپرست با یک کد ملی در اختیار دارد توان داریم با استفاده از همین وسیله تنها یک خودرو (رایج و ساخت داخل) را برای دریافت سوخت یارانه ای به رسمیت بشناسیم.

وی با اشاره به یارانه ۴۰ میلیارد دلاری که دولت هر ساله بابت انرژی پرداخت می کند، دنبال کرد: هدف از پرداخت یارانه، بهره مندی طبقات کم بهره از مراجع مالی هست تا بدین ترتیب بتوانیم به برقرار کردن عدالت مساعدت کنیم. بدین ترتیب خودرو آنان توان دارد از سهمیه بنزین معقول و منطقی مورد نیازش استفاده نماید و سوخت را با نرخ حقیقی خود دریافت کند.

این در حالی هست که چنین امکانی با تک نرخی بودن بنزین به نحو کنونی وجود ندارد. این نرخ سوم را میتوان بنزین مالیاتی اسم نهاد و نرخ آن باید به نحوی تعیین گردد تا هزینه بنزین یارانه ای پرداختی به گروه اول را جبران نماید.

از سویی میتوان اظهار کرد استفاده مستمر از کارت سوخت در کاهش قاچاق سوخت نیز موثر هست.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر به گفته شریعتی ایده ای در این زمینه مطرح هست که با استفاده از سیستم هوشمند سوخت و علاوه بر این سیستم هدفمندی یارانه ها سرپرست خانوارهای کم درآمد را شناسایی کرده و بنزین را با نرخ یارانه ای (حتی کمتر از هزار تومان) در اختیار آنان قرار دهیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82667

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.