تاریخ ارسال : ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اما و اگر های هوشمندسازی مدرسه ها در بهارستان

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه، دولت را مکلف به هوشمندسازی رایگان مدرسه ها در شهر‌های کوچک تا انتهاء سال ۱۳۹۷ کردند.

اما و اگر‌های هوشمندسازی مدرسه ها در بهارستان

زیادی از کشور‌های توسعه یافته به سمت هوشمندسازی مدرسه ها رفته‌اند

محمد قمی عضو کمیسیون تعلیم و تحقیقات در مورد هوشمندسازی مدرسه ها کشور معتقد هست که محتواسازی در فضای سایبری اقدام بسیار مثبتی هست که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت آموزش و پرورش در حال پیگیری هست.

قمی با یادآوری اینکه زیادی از کشور‌های توسعه یافته به سمت هوشمندسازی مدرسه ها رفته‌اند و ما هم باید در این راستا گام برداریم، ادامه می‌دهد: از وزارت تعلیم و پروش درخواست ها دارم، هوشمندسازی مدرسه ها را یکی از اولویت‌های کلیدی خود قرار دهد و بلافاصله نسبت به این با اهمیت کارهای عملی انجام دهد.

عضو کمیسیون تعلیم و تحقیقات با اهتمام بر اینکه کمیسیون متبوعش از هوشمندسازی مدرسه ها و طرح‌های وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش در مورد محتواسازی برای فضای سایبری پشتیبانی خواهد کرد، می‌گوید: دولت می‌تواند در قالب لوایح، نیازمندی‌های خود در این زمینه را به مجلس عرضه دهد تا مجلس نیز پشتیبان چنین طرح‌های با اهمیت و حیاتی باشد.

هوشمندسازی مدرسه ها باید در لایحه بودجه ۹۷ مورد توجه جدی قرار گیرد

داوود محمدی نایب ریاست کمیسیون تعلیم و تحقیقات با تاکید بر لزوم هوشمندسازی مدرسه ها اظهار کرد: هوشمندسازی مدرسه ها باید در لایحه بودجه ۹۷ مورد توجه جدی قرار گیرد و برای آن اعتبارات لازم مدنظر داشته گردد.

وی با اظهار اینکه تاحالا کارهای خوبی برای هوشمندسازی مدرسه ها انجام شده هست، دنبال کرد: استفاده از فناوری‌های جدید باید در آموزش و پرورش نهادینه گردد و معلمان و محصلین هم باید با این فناوری‌های روز آشنا گردند.

محمدی با تاکید بر اینکه وجود کامپیو‌تر از گذشته در مدرسه ها ما لزوم داشته هست، افزود:در وهله اول باید زیرساخت‌های لازم در مدرسه ها برای هوشمندسازی صورت پذیرد و در کنار آن باید تعلیم لازم به معلمان و محصلین برای استفاده از این فناوری‌های آموزشی داده گردد.

هوشمندسازی مدرسه ها، سهمی در لایحه بودجه ۹۷ خواهد داشت؟

ارزیابی پیشنهاد هوشمندسازی ۳۰ هزارمدرسه در کمیسیون تلفیق بودجه

در حال حاضر، لایحه بودجه ایده ای دولت برای سال ۹۷ در حال چکش‌کاری در بهارستان هست که به گفته یکی از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه قرار هست ایده ای به این کمیسیون برای هوشمندسازی مدرسه ها عرضه گردد که طبق آن، ۳۰ هزار مدرسه در سراسر کشور به طور آزمایشی هوشمند خواهند گردید.

جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون تلفیق در مورد این پیشنهاد اظهار کرد: طبق قانون برنامه ششم توسعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف به هوشمندسازی مدرسه ها سراسر کشور هست، بنابراین دولت باید برای این با اهمیت بودجه مد نظر داشته باشد.

نماینده مردم رشت دنبال کرد: طبق ایده ای که قرار هست در کمیسیون تلفیق مطرح گردد، ۳۰ هزار واحد آموزشی از محل صرفه‌‎جویی و فروش اموال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، هوشمندسازی می‌شود.

وی تاکید کرد: این ۳۰ هزار واحد آموزشی به طور آزمایشی و آزمایشی به سیستم‌های هوشمند مدنظر کارشناسان وزارت ارتباطات و وزارت آموزش‌و‌پرورش تجهیز می‌شوند تا این طرح به طور تدریجی در کل کشور اجرایی گردد.

عضو کمیسیون تعلیم و تحقیقات افزود: طبق پیشنهاد تدوین شده‌ای که قرار هست هفته آینده در کمیسیون تلفیق مطرح گردد این ۳۰ هزار مدرسه هوشمند به طور سهمیه‌ای در هر استان برگزیده خواهد گردید و چگونگی انتخاب هوشمندسازی این مدرسه ها بر عهده آموزش‌و‌پرورش می باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83735

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.