تاریخ ارسال : ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

امتحان های نرمال در دوره دبیرستان بدون دقت لازم هست/ برپایی کنکور سال آینده به فرایند سال جاری هست

سید جواد ساداتی نژاد عضو کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در صحبت با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در مورد «موضوع حذف کنکور سراسری»، گفت: در حال حاضر کلیدی ترین بحث ذی ربط به امتحان های نرمال شده هست که باید در سه سال آخر دبیرستان برگزار گردد.

وی دنبال کرد: در حال حاضر امتحان های نرمال شده دارای دقت لازم نیست؛ ضمن اینکه در سه سال نیز برگزار نمی توان.

عضو کمیسیون تعلیم مجلس یادآور گردید: گردش کاری در این مورد در اختیار مرکز پژوهش های مجلس قرار گرفته تا کم و کیف برپایی امتحان های نرمال را ارزیابی کند و طبق گزارشی که به کمیسیون تعلیم عرضه می دهند، مبحث مورد بازبینی قرار می گیرد تا اگر احتیاج به اصلاح و یا قانون تازه ای باشد، کمیسیون این کار را انجام خواهد داد.

ساداتی نژاد بیان داشت: سال آینده بعید هست تحولی در برپایی امتحان کنکور صورت گیرد و به نظر می آید همین فرایند برپایی ادامه داشته باشد.

عضو کمیسیون تعلیم مجلس در مورد «حذف مدرسه ها سمپاد»، افزود: مذاکره هایی در این مورد در کمیسیون تعلیم مجلس با وزیر آموزش و پرورش انجام گردید اما به نظر بنده با توجه به اینکه اعلام برپایی امتحان مدرسه ها تیزهوشان دیر هنگام بود  خانواده هایی که در این مورد سرمایه گذاری کرده بودند دچار مشکل گردیدند و باید این مبحث از قبل اطلاع رسانی انجام می گردید.

ساداتی نژاد عنوان نمود: پیشنهاد ما این بود که با توجه به دیر اعلام شدن این قانون سال کنونی نیز این امتحان ورودی برگزار می گردید و از سال های آینده آموزش و پرورش آن را برگزار نمی کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94808

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.