تاریخ ارسال : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

امروز در سینمای شغل ای جهان تکنیک بر محتوا غلبه دارد/ اذن ندهیم فردی با پول وارد سینما شود

امروز در سینمای حرفه‌ای جهان تکنیک بر محتوا غلبه دارد/ اذن ندهیم فردی با پول وارد سینما شود مجید میرفخرایی طراح صحنه و لباس سینما، در مورد تحولات در حوزه سینما و فیلم سازی حرفه‌ای، به خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیان کرد: این روزها شاهد آن هستیم که نوع نگاه و کارکرد سینما در قرن موخر مبتلا دگرگونی شده و محاسبات سابق در تولید و نمایش فیلم دیگر محلی ندارد.

وی اضافه کرد: این دگرگونی ها موجب گردید، سینمای شغل ای ایالات متحده به فیلم سازی با تکنولوژی های تازه پناه‌ ببرد تا تصرف این صنعت در جهان را از دست ندهد ‌و قابل رقابت نباشد. در این نوع نگرش فیلم سازی برای جذب تماشاگر، تکنیک از محتوا مهمتر هست. جوانان پر شور هم بر خلاف قرن سابق که به دنبال موضوع و محتوا بودند، متاسفانه از این ژانر استقبال کرده و در شرایط فعلی تکنیک به جای محتوا بازار سینما را گرفته هست و همین موجب شکست اقتصادی فیلم سازی در اروپا و دیگر نقاط جهان شده هست.

میرفخرایی دنبال کرد: ما دوران پیچیده ای را در سینما گذرانده ایم. در این سردرگمی جهانی، دلسوزان سینمای ما راه خود را پیدا کرده و پیش می جریان. به قول یک منتقد‌ سینمایی هنگامی ایران با شعر دنیا را تسخیر کرده بود و حالا با سینما این کار را کرده هست.

وی بیان کرد: خودباوری اکثر از حد و نداشتن نقشه راه آینده سینما، موجب شده دست به خودکشی جمعی در این رشته بزنیم.

این طراح صحنه و لباس اهتمام کرد: به چه سبب از بزرگان سینمای خودمان که تجربیات فراوانی دارند، برای راه آینده مساعدت نمی گیریم؟! یک سمینار بزرگ در مورد آینده سینمای ایران در حوزه اقتصاد، هنر، صنعت و لطمه شناسی سینما در این چند دهه توان دارد نقشه راه آینده آن باشد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77237

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.