تاریخ ارسال : ۰۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

امروز مقاومت واژه بسیار مقدسی هست

صراط: سردار اسماعیل قاآنی در مراسم بزرگداشت اربعین شهید مهدی ایمانی که در مسجد اعظم حرم کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شد وجود حضرت زینب(س) را برای جامعه الهام‌بخش دانست و گفت: از کودکی به یاد داریم که هرگاه اسم امام حسین(ع) بر زبان‌ها جاری می‌شود اسم مبارک حضرت زینب(س) نیز برده می‌شود به همین سبب شیعیان به‌ویژه جوانان نسبت به آن حضرت از تعصب خاصی بهره مند می باشند.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از تسنیم، وی اضافه کرد: هنگامی‌ که دشمن حوزه تعرض خود را به حرم حضرت زینب(س) رساند، جوانان شیعه از هر جایی که بودند یک ارتباط معنوی با حضرت برقرار کرده و خود را برای دفاع از حرم این بانوی بزرگوار رساندند.

جانشین فرمانده سپاه قدس پاسداران جایگاه مقاومت در فرهنگ شیعه را موردنظر قرار داد و تصریح نمود: من جمله چیزهایی که مسلمین در خوب ترین حالات روحی و روانی خود از خداوند می‌خواهند استقامت در مسیر اسلام هست.

وی مصداق بارز مسیر استقامت در راه دین را امام حسین (ع) دانست و عنوان نمود: این روزها از آنجایی‌که دشمنان اسلام پای خود را از گلیم خود درازتر کرده‌اند این دفاع، مبتنی بر اعتقاد راه خود را در واژه مقاومت پیدا کرده و امروز مقاومت واژه بسیار مقدسی هست.

قاآنی با اشاره به اینکه مجلس شهید از عظمت بالایی بهره مند هست به همین سبب باید این مجلس را مجلس همه شهدا بدانیم، گفته بود: چه رنگی بالاتر از این‌که آدم جان خود را فی سبیل الله با خداوند خرید و فروش کند.

وی شهدا را افرادی ولایتمدار دانست و عنوان نمود: همه کسانی که می‌خواهند در این ارتباط حرف بزنند اگر حرف آنها در این مسیر نباشد در سطل زباله ریخته می‌شود، چون که راهی بوده که از دوره‌های گذشته شروع شده و برای هر دوره از دفاع مقدس تاحالا برنامه‌هایی داشته‌ایم.

جانشین فرمانده سپاه قدس پاسداران به معروف بودن شهدا در خانواده‌های خود اشاره و ابراز کرد: چه افتخاری بالاتر از جهاد در راه خداوند به همین سبب خانواده شهدا باید این جایگاه را قدر بدانند.

جانشین فرمانده سپاه قدس پاسداران با بیان اینکه ما اهل جنگ هم نیستیم اما اگر گسی می‌خواهد به حرم ما تعرض کند مشابه امام(ره) در برابر آنها خواهیم ایستاد، تصریح نمود: امروز اگر دشمن پای خود را از گلیم خود درازتر کرد باید به برکت امام خمینی(ره) با بسیج جهانی باید مبارزه کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84716

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.