تاریخ ارسال : ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

امروز همه می‌آیند تا «هر چه فریاد دارند بر سر امریکا بکشند»

امسال شرایط ویژه‌تری در ۱۳ آبان حاکم است، چون حتی کسانی که به برجام و امریکا خوشبین بودند و تصور می‌کردند مشکل ایران و امریکا فقط بی‌اعتمادی است، به خباثت و دشمنی ذاتی امریکا با ایرانیان پی برده‌اند

به گزارش شلمچه نیوز، کدخدا یا ابرقدرت؛ یا هر چیز دیگری که بتواند اقتدار و هژمونی امریکا را در دنیا نشان دهد و دیگر کشورها را به عنوان زیر‌دست این دولت معرفی کند و سایر ملت‌ها را وادار کند تا در برابر سیاست‌های تحمیلی‌اش سر به زیر شوند، تا مدت‌ها در جهان رنگ و رویی داشت اما ۱۳ آبان ماه سال ۵۸ پایان این هژمونی و سرآغازی برای شکستن بت تو خالی امریکا پیش روی تمام جهانیان شد.
روزی که لانه جاسوسی امریکا توسط چند جوان دانشجوی خط امام تسخیر شد تا پایان امریکا را نه فقط در ایران بلکه در تمام دنیا رقم بزند و به همین خاطر هم معمار کبیر انقلاب آن را انقلاب دوم ایران نامید. همین ضربه‌کاری هم سرآغاز دشمنی‌های بی‌پایان دولت‌های امریکا با مردم کشورمان شد؛ دشمنی‌ای که همچنان ادامه دارد و یک روز در قالب دروغ‌های برجامی رخ می‌نماید و روز دیگر شیطان بزرگ برجام مصوب خودشان را هم کنار می‌گذارد و برای فشار هر چه بیشتر بر مردم آزاد‌اندیش و آزاده ایران فشار تحریم‌ها را بیشتر و بیشتر می‌کند. به همین خاطر هم امسال حال و هوای راهپیمایی ۱۳ آبان با همیشه فرق دارد. امروز «شنبه فریاد» مرگ بر امریکای مردم کشورمان پاسخی کوبنده به یاوه‌سرایی‌های ترامپ و تحریم‌های کنگره امریکاست تا بار دیگر به آنها اثبات شود همانگونه که معمار کبیر انقلاب تأکید داشت «هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.»
سیزدهم آبان، بیانگر سه واقعه مهم تاریخ یعنی تبعید امام خمینی به ترکیه در سیزدهم آبان ۱۳۴۳ به دست رژیم دژخیم پهلوی، کشتار دانش‌آموزان در سیزدهم آبان ۱۳۵۷ به دست ارتش مزدور طاغوتی در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت امریکا به عنوان لانه‌جاسوسی شیطان در سیزدهم آبان ۱۳۵۸ به دست دانشجویان پیرو خط امام است. این سه واقعه تاریخی هر چند در ظاهر سه رویداد متفاوت و مجزا به نظر می‌رسد، اما هویت مشترک هر سه رخداد، تجلی مبارزه با استکبار جهانی و عوامل آن است. امسال حال و هوای راهپیمایی ۱۳ آبان با همیشه فرق می‌کند. قرار است همه بیایند، ‌برای حمایت از حضور حماسی و فداکارانه سپاه در تمامی بزنگاه‌های تاریخی برای حفظ و حراست از انقلاب مردمی و دستاوردهایش، ‌برای حمایت از رهبر فرزانه‌ای که ملت پشتشان به حضور پر صلابتش گرم است و می‌دانند اقتدارش نمی‌گذارد امریکایی‌ها هیچ غلطی بکنند. برای استکبارستیزی و برای نابودی رژیم غاصب صهیونیستی امسال پر‌شورتر از همیشه مردم در صحنه حاضر خواهند بود.
مرگ بر امریکا شعاری با منطق استکبار‌ستیزی
«‌شعار ضد‌امریکایی، این فریاد کشیدن بر سر امریکا از روی تعصب، جهالت و لجبازی نیست، از روی منطق است، متکی به یک پشتوانه و عقبه‌ منطقی و فکری است»، «ارزش‌های انسانی در امریکا لگدمال شده است؛ تبعیض، اختلاف، نژادپرستی، لگدمال کردن حقوق بشر. «مرگ بر امریکا» که شما فریاد می‌زنید، اینکه [امام] گفتند «هرچه فریاد دارید بر سر امریکا بکشید»، یعنی مرگ بر این چیزها»‌. اینها بخش‌هایی از فرمایشات رهبر انقلاب درباره شعار مرگ بر امریکاست؛ ‌امریکایی که برای حفظ هژمونی‌اش در جهان حاضر به زیر پا گذاشتن تمام ارزش‌های انسانی است. از برپایی جنگ و کشتار بیرحمانه زنان و کودکان در یمن و سکوت و حمایت از جنایات بوداییان در میانمار گرفت تا  تحریم‌های غیر‌انسانی و فشار به بیماران، ‌کودکان و اقشار آسیب‌پذیر کشور خودمان واقعیت امریکاست و مردم ما در راهپیمایی ۱۳ آبان همه ساله این واقعیت را در راستای بیداری همه آزادگان دنیا فریاد می‌کنند.
اثبات غیر‌قابل اعتماد بودن امریکا
محمدرضا مرندی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید‌بهشتی درباره ویژگی خاص ۱۳ آبان امسال نسبت به سال‌های قبل اینگونه توضیح می‌دهد: امسال شرایط ویژه‌تری در ۱۳ آبان حاکم است، زیرا بحث بی‌اعتمادی به امریکا بیش از پیش اثبات شد. امسال حتی کسانی که به برجام و امریکا خوشبین بودند و تصور می‌کردند مشکل ایران و امریکا فقط بی‌اعتمادی است و پیشنهاد می‌دادند که باید دیوار بی‌اعتمادی برداشته شود دیگر حرفی برای گفتن ندارند.
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تصریح می‌کند: خوشبین‌ترین افراد نیز متوجه شدند که بی‌اعتمادی به امریکا یک امر  واقعی بود و نمی‌توانند نام آن را توهم و تخیل بگذارند؛ چراکه ۲۲ ماه از برجام می‌گذرد و ‌آنها به تعهداتشان عمل نکردند، حتی بحث کنار گذاشتن کامل برجام را مطرح می‌کنند که این مسائل نشان‌دهنده این است که بدبینی به امریکا با نگاه واقع‌بینانه بوده است.
بنا به تأکید مرندی بدعهدی‌های اخیر امریکا اثبات می‌کند که آن طلبی که سال ۵۸ از امریکا داشتیم واقع‌بینانه بوده و همچنان ادامه دارد.
کمپین آموزش جغرافی به ترامپ
قرار است بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ عوامل رسانه‌ای اعم از خبرنگار، تصویربردار و عکاس، مراسم ۱۳ آبان را در سراسر کشور پوشش خبری دهند. در تهران ۱۱۰خبرنگار و عکاس خارجی و بیش از ۵۰۰ عکاس، خبرنگار و تصویر بردار داخلی این مراسم را پوشش خبری می‌دهند.
این مراسم از ساعت «۳۰: ۰۹ الی ۱۱:۳۰ صبح» مقابل لانه جاسوسی سابق امریکا واقع در خیابان طالقانی تقاطع خیابان شهید‌مفتح با حضور گسترده اقشار مختلف مردمی برگزار می‌شود.
در راهپیمایی ۱۳ آبان با توجه به اظهارات خصمانه مقامات امریکایی علیه ایران و استفاده رئیس‌جمهور امریکا از واژه‌مجعولی به جای واژه خلیج «فارس»، ‌دانش‌آموزان در این راهپیمایی کمپینی با عنوان داوطلب برای تدریس خصوصی جغرافیا به ترامپ ایجاد کرده‌اند و در همین راستا کتاب درس جغرافیا و صفحه‌ای که در برگیرنده ویژگی‌های جغرافیایی خلیج‌فارس است به همراه خواهند داشت.
شرکت اتوبوسرانی هم امروز به منظور ارائه خدمات بهینه حمل‌ونقلی به شهروندان برای شرکت در مراسم، اعلام می‌دارد از ساعت ۸ صبح شنبه ۱۳ آبان از میادین خراسان، آزادی، راه‌آهن، امام حسین (ع)، سپاه، انقلاب اسلامی و پایانه شهید‌محلاتی مشخص شده نسبت به جابه‌جایی شهروندان به محل برگزاری مراسم در مقابل لانه جاسوسی (سابق) اقدام می‌کند.
خلاصه اینکه امروز همه می‌آیند تا «هر چه فریاد دارند بر سر امریکا بکشند.»
منبع؛ روزنامه جوان

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73111

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.