تاریخ ارسال : ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

امریکا ستایی در آستانه روز امریکاستیزی !

در برنامه مناظره ( بخوانید مغازله) بین صادق زیباکلام و ابراهیم اصغر‌زاده، ضمن تحریف اندیشه‌ها و نگاه‌های امام درباره شیطان بزرگ، چهره امریکا به مضحک‌ترین شکل ممکن بزک شد.

به گزارش شلمچه نیوز،  در این برنامه که روز گذشته در دانشگاه شریف به بهانه « بازخوانی اتفاقات سیزده آبان و چشم‌انداز روابط ایران و امریکا» برگزار شد و در واقع  باید عنوان «محاکمه نظام و امام » برای آن گذاشت، زیباکلام مدعی شده بخش عمده‌ای از آنچه درباره امریکا گفته‌ایم دروغ و تحریف تاریخ است! وی با طرح این ادعای خنده‌دار که حمله نظامی طبس کجا حمله نظامی بود که دوتا هواپیما آمدند، گفته: امریکاستیزی و مرگ بر امریکا جزو اهداف انقلاب نبود. زیباکلام بدون اشاره به خیانت‌های ۶۰ سال گذشته امریکا علیه ملت ایران گفت: هیچ حرکتی به اندازه امریکاستیزی تیشه به ریشه منافع ملی ایران نزده است!

۱۸۶۱۰۵_۳۴۵

 ابراهیم اصغر‌زاده نیز که به عنوان یکی از دانشجویان پیرو خط امام در تسخیر لانه جاسوسی بارها از اقدام انقلابی خود ابراز ندامت کرده است، گفت:‌ حمله به سفارت امریکا قرار نبود تبدیل به یک تسویه حساب طولانی بشود و بعد از حمایت امام و مردم ماجرا طولانی شد. وی در بخش دیگری از سخنان خود ادعا کرد:  امریکای دیروز امریکای امروز اوباما نیست و جملات امام مثلاً اینکه امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند برای قبل از تسخیر سفارت است.!
اصغرزاده در بخشی از این به اصطلاح مناظره با بیان اینکه نمی‌شود نیروی نظامی که کلت به کمر دارد فعال اقتصادی شود بعد بچه‌های شریف بیکار باشند، گریزی هم به سفر جک استراو به ایران زد و گفت: اعتراض به جک استراو و خوابیدن چند طلبه در اعتراض به برجام جلوی مجلس کاریکاتور است. وی افزود: دولت موقت روز قبل از استعفا می‌دانست عراق می‌خواهد حمله کند اما تسخیر سفارت باعث شد عملیات نظامی به عقب افتد.
زیباکلام نیز گفت: این چه استدلالی است که همه کارهای شاه را می‌گوییم امریکا گفته؟ اگر امریکا واقعا از شاه حمایت می‌کرد او سقوط می‌کرد؟!
وی با بیان این عقبه برجام آغاز پایان مرگ بر امریکا است، افزود: معتقدیم یک تغییر عمده نسلی اتفاق افتاده است. نسل دوره ما زمانی که بهمن امریکا ستیزی به راه افتاد همه امریکاستیز شدند و به جز مهندس بازرگان که کنار ایستاد، بقیه همه امریکاستیز بودند.  زیباکلام در ادامه با بیان اینکه از نظر اقتصادی برجام هیچ چیز را حل نخواهد کرد و قرار هم نبود حل کند، اضافه کرد: برجام فقط می‌تواند مقداری شرایط را بهتر کند و برخی سنگ‌هایی که به پای‌مان بسته شده بود باز خواهد شد.  ‌ادعاهای این دو عنصر غربگرا  آن هم  در آستانه سیزده آبان و روز استکبارستیزی در حالی صورت می‌گیرد که طی ماه‌های گذشته هشدارهای فراوانی درباره خطر نفوذ امریکا پس از برجام داده شده است، با این حال در اختیار قرار دادن تریبون‌های دانشجویی به چنین افرادی که هیچ ابایی ندارند از اینکه استکبار را بزک کنند، قابل‌تأمل‌ است.
جوان

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=4726

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.