تاریخ ارسال : ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۲۱:۱۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

امریکا و اروپا نمی‌توانند برای ملت سوریه تعیین تکلیف کنند

قدرت‌های سلطه‌گر، مخالف روابط گرم ایران با آفریقا و همچنین منشأ عمده‌ جنگ‌ها، درگیری‌ها و تغذیه گروه‌های تروریستی هستند اما علاج همه این مشکلات در نزدیک شدن «کشورهای مستقل» به یکدیگر و افزایش همکاری‌های آنهاست.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، منافع قدرت‌های استکباری را در ایجاد ناامنی و جنگ‌های گوناگون در نقاط مختلف دنیا خواندند و گفتند: گروه‌های تروریستی در منطقه ما و آفریقا دست‌پرورده سازمان‌های جاسوسی امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی هستند.
۴۱۴۴۰۷۲_۸۹۳
رهبر انقلاب در خصوص اظهارات رئیس‌جمهور غنا درباره رنج سوریه از تروریسم، با طرح این سؤال که چگونه حجم انبوهی از سلاح‌های پیشرفته و پول در اختیار تروریست‌ها قرار می‌گیرد، افزودند: ریشه همه مشکلات، قدرت‌های استکباری هستند که امریکا در رأس آنهاست و رژیم صهیونیستی نیز مظهر شرارت می‌باشد. ایشان سیاست ثابت جمهوری اسلامی در قضیه سوریه را «طرفداری از صلح» برشمردند و گفتند: ما همواره تلاش کرده‌ایم که این قضیه به نفع ملت سوریه تمام شود و معتقدیم از خارج یک کشور نمی‌توان برای آن ملت، نسخه علاج نوشت. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: امریکایی‌ها و اروپایی‌ها نمی‌توانند برای ملت سوریه تعیین تکلیف کنند و این ملت سوریه هستند که باید درباره آینده خود تصمیم بگیرند. رهبر انقلاب، راه‌حل مسئله سوریه و مقابله با مشکلاتی نظیر تروریسم و رنج‌های مردم فلسطین را در گرو همکاری و نزدیک شدن بیشتر کشورهای مستقل خواندند و گفتند: ایران و غنا ظرفیت‌های خوب و زیادی دارند که امیدواریم این سفر به افزایش همکاری‌ها منجر شود. ایشان همچنین از مبارزات استقلال‌طلبانه برخی شخصیت‌های آفریقایی علیه استعمارگران تجلیل کردند و افزودند: این شخصیت‌های برجسـته، هـویـت آفریقایی را در دنیا ارتقا دادند. در این دیدار که آقای روحانی رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای «جان درامانی ماهاما» رئیس جمهور غنا با اشاره به تمدن غنی ایران و پیشتازی در عرصه‌های علمی، سخنان رهبر انقلاب اسلامی را مشوق ساختن دنیایی همراه با صلح خواند و در خصوص مسئله فلسطین گفت: تألمات ملت فلسطین، همه ملت‌ها را نگران کرده و باید با همکاری یکدیگر از حقوق ملت فلسطین دفاع کنیم. وی با اشاره به فعالیت گروه‌های تروریستی در آفریقا و غرب آسیا و قدردانی از مبارزه جدی ایران با تروریسم، در خصوص وضعیت پیچیده سوریه گفت: سیاست خارجی ایران به درستی بر پایه احترام به حق ملت‌ها در تعیین سرنوشت خود استوار است و امیدواریم با نقش مؤثر ایران در مبارزه با تروریسم، مسئله سوریه حل و فصل شود.
آقای ماهاما با تقدیر از کمک‌های انسان‌دوستانه ایران به مردم غنا خاطرنشان کرد: به نمایندگی از ملت‌های آفریقا از جمهوری اسلامی به‌دلیل ایفای نقش حمایت‌گرانه از جنبش‌های آزادیخواهانه این قاره به‌ویژه جنبش ضد آپارتاید آفریقای جنوبی قدردانی می‌کنم. رئیس جمهور غنا با اشاره به مذاکرات خود در تهران و امضای چند یادداشت تفاهم، افزود: آماده افزایش همکاری‌ها در بخش‌های مختلف هستیم.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=11403

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.