تاریخ ارسال : ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۲۲:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

امضای ۲۰ سند همکاری بین ایران و فرانسه

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه با امضای ۲۰ سند همکاری، راه را برای تحرکی چشمگیر در روابط سیاسی، اقتصادی ،فرهنگی و علمی، تهران – پاریس در دوره پسابرجام گشودند.

به گزارش شلمچه نیوز، این اسناد که عملا افق و نقشه راه همکاری های همه جانبه و مشترک دو کشور را ترسیم می کند ، عصر پنجشنبه به وقت محلی در کاخ الیزه، با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی و ‘فرانسوا اولاند’ روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه امضا شد.

سند ‘نقشه راه تقویت روابط دوجانبه ایران و فرانسه’ به عنوان نخستین سند به امضای وزیران خارجه ایران و فرانسه رسید، یادداشت تفاهم همکاری های مالی میان دو کشور را وزیران اقتصاد و یادداشت تفاهم در حوزه صنعتی و اقتصادی را وزیران صنعت ایران و فرانسه امضا کردند.

یادداشت تفاهم همکاری در زمینه ارتباطات را وزیران ارتباطات دو کشور و یادداشت تفاهم همکاری در زمینه محیط زیست و آب و هوا نیز توسط رییس سازمان محیط زیست ایران و وزیر خارجه فرانسه امضا شد.

یادداشت تفاهم همکاری در زمینه گردشگری به امضای وزیر خارجه فرانسه و رییس سازمان گردشگری رسید و سند همکاری در زمینه بهداشت و دارو را نیز وزیران بهداشت دو کشور امضا کردند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10279

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.