تاریخ ارسال : ۰۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۲۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

امکان ثبت حقوقی طرح های معماری و پروژه های ساختمانی فراهم شد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر سامانه ثبت طراحی معماری و پروژه های ساختمانی کشور با حضور رضا علیزاده نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی رونمایی شد.

به گفته سیدکاظم سیدمراد رئیس انجمن صنفی معماری، طراحی و دکوراسیون داخلی، این سامانه می تواند مشکل اصلی طراحان در حوزه ثبت نقشه های پروژه های ساختمانی را که در سال های گذشته همواره از سوی افراد سودجو مورد سوءاستفاده قرار می گرفت، برطرف کند.

وی افزود: هنرمندان برای ثبت آثار هنری به وزارت ارشاد و مخترعان برای ثبت طرح های صنعتی به اداره ثبت شرکت ها مراجعه می کنند ولی جایی برای ثبت آثار معماری طراحان وجود نداشت که به همین دلیل در یک سال گذشته کمپین «من به ثبت حقوقی آثار معماری می پیوندم» راه اندازی شد و امروز نیز سامانه ثبت طراحی معماری و پروژه های ساختمانی کشور به بهره برداری رسید.

به گفته رئیس این تشکیل صنفی حوزه معماری از این پس طراحان و معماران می توانند اظهارنامه خود را به انجمن صنفی معماری ارائه داده و پس از بازرسی اظهارنامه و بازدید از پروژه از سوی این انجمن، گواهی ثبت به طراحان داده می شود؛ ضمن اینکه پروژه آنها در سامانه ثبت آثار معماری نیز به ثبت خواهد رسید.

در پایان علیزاده نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در جاهایی که خلأ قانونی در حوزه حمایت حقوقی انجمن های صنفی از اعضای صنف مربوطه وجود داشته باشد آماده همکاری بوده و ایجاد این سامانه می تواند برای فعالان صنفی حوزه معماری و طراحی ساختمان، امنیت در بخش ثبت آثار را ایجاد خواهد کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=71343

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.