تاریخ ارسال : ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۳۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

امیر علی اکبری: شاید الان من جای بابک بودم

ایران ورزشی: انتشار یک عکس در فضای سایبری سبب شد تا دو مرتبه هم خاطرات فراموش نشدنی سال های نه چندان دور کشتی فرنگی در اذهان تداعی گردد. عکس مربوط بود به امیر علی اکبری، قهرمان پرآوازه ایران که در کنار مزار بابک قربانی ایستاده بود. دو حریف سختکوش دوباره به هم دست یافته بودند اما یکی ایستاده، مثل پهلوانی نامی ولی دیگری در زیر خروارها خاک به آرامی و فارغ از همه هیاهوی این دنیا خوابیده بود. تصویری تلخ که سبب شد تا دو مرتبه هم به سراغ امیر علی اکبری برویم و از او در مورد حضور خودش در کنار بابک بپرسیم: «شب و روز به بابک می اندیشم چون هیچ کس وی را به اندازه من فهم نمی کند.»
سخت در حال تمرین کردن هستی اما خبری از مسابقه نیست!
 » به هر حال باید تمرین های را به صورت با نظم پیگیری کنیم تا زمان مسابقه فرا برسد.
هنوز زمان مسابقه اعلام نشده هست؟
  نه هنوز معلوم نیست اما تمرین می نمایم تا در فرم ایده آل باشم. تقریبا روزانه از صبح زود تمرین را آغاز می کنم و تا پس از ظهر هم ادامه دارد.
سخت کوشش می کنی؟
  موفقیت ساده به دست نمی آید ضمن اینکه رقابت های لیگ روسیه بسیار سطح بالاتری دارد.
چگونه گردید که با روسیه قرار داد بستی؟
  وقتی وارد مقابله می شوید کوشش می کنید که خوب ترین رقابت را برای خود انتخاب کنید. لیگ روسیه ACB از هر لحاظ از رایزین خوب تر هست و دومین مسابقات معتبر این رشته در اروپا هست. هنگامی قرار هست که در کاری پیشرفت کنی باید خوب ترین مسابقات را انتخاب کنی و بنظرم در حال حاضر برای من مسابقات روسیه خوب تر بود.
در این مسابقات رقبا هم دشوارتر می گردد؟
  به هر حال این رقابت ها آفرهای زیادی دارد و قطعا این مسابقات توان دارد حریفان سخت و سختی را مقابل ما قرار بدهد و زیادی از رقبا هم وارد این رقابت ها می گردند.
درخشش خیره کننده تو در این رشته هنرهای رزمی موجب شده تا چهره های تازه ای وارد این رشته گردند.
  این رشته در ایران جا نیفتاده اما در دنیا جایگاه مخصوصی دارد البته می اندیشم که در ایران هم به مرور زمان زمان هواداران خود را پیدا می نماید. این رشته به زمان احتیاج دارد و به مرور زمان علاقه مندان به سمت این رشته می آیند. هر کسی هم که بخواهد وارد این رشته گردد قطعا به وی مساعدت می کنم.
یکی از کسانی که جدیدا وارد این رشته شده داود عابدین زاده هست. با داود که به سبب حضور در اردوهای تیم ملی رابطه نزدیکی داری و قطعا زیادتر به وی مساعدت می کنی؟
  با داود که به سبب حضور در اردوهای تیم ملی رابطه نزدیکی داری و قطعا زیادتر به وی مساعدت می کنی؟ عابدین زاده مدتی در ایران بود و با ما کار می کرد. الان هم که راهی تایلند شده و در آنجا تمرین می نماید اما بنظرم هنوز با فایتر شدن فاصله زیادی دارد. داود و یا هر کس دیگر که قصد دارد وارد این رشته گردد قطعا کمکش می کنم اما مبحث کلیدی این هست که اول این اشخاص باید از شرایط کشتی گیر بودن خارج گردند و مبارز باشند و بعد برای رسیدن به مسابقات در این سطح کوشش کنند.
فکر می کنی بتواند در این رشته موفق گردد؟
  به هر حال باید کوشش کند. این مسابقات تماما متمایز هست و موفقیت در آن به وسیله اینکه پیشتر ورزشکار بودی حاصل نمی توان. امید دارم که موفق گردد.
هفته گذشته تصویری در اینستا گرام منتشر کردی که خیلی جالب بود. علی الظاهر بر سر مزار بابک قربانی حاضر گردیده بودی؟
  علی الظاهر بر سر مزار بابک قربانی حاضر گردیده بودی؟ بله من به کرمانشاه رفته بودم و لازم دانستم که قطعا بر سر مزار بابک حاضر شوم.
اینکه بابک را فراموش نکردی و سر مزارش حاضر می شوی جالب هست. به هر حال خیلی ها کرمانشاه می روند اما…
  هیچ کس به اندازه من بابک را فهم نمی کند. هیچکس به اندازه من از قدرت ها و شایستگی ها و کار کردن ها و حتی از مشکلات بابک قربانی آگاهی نداشت.
این رفتارت نشان می دهد که حریف با معرفتی هستی!
  ما هم حریف بودیم و هم رفیق ولی یک رقابت مسیر ما را عوض شدن داد.
و همین شناخت موجب شده فراموشش نکنی؟
  نمی توانم فراموش کنم. من شب و روز به بابک می اندیشم. من و بابک دلیل رسیدن به این نقطه بودیم. شاید این رخدادی که برای بابک افتاد برای من رخ می داد. همیشه به این مبحث می اندیشم که شاید الان من جای او بودم.
واقعا محتمل بود که تو هم دست به این اقدام بزنی؟
  رقابت من و بابک در اردوی تیم ملی مسیر ما را عوض شدن داد. هنگامی آن رخدادهای برای من و بابک افتاد هر چیزی محتمل بود اما اکنون بابک رفته و من مانده ام.
شاید تو پاداش حوصله کردن در مقابل مشکلات را گرفتی؟
  هر چه بود گذشت اما رفتن بابک چیزی نیست که به آسانی بتوانم آن را فراموش کنم.
برای تو آرزوی موفقیت داریم و برای بابک شادی روح.
  مردم دعا کنند تا دو مرتبه هم بتوانیم پرچم ایران را بالا نگه داریم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83499

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.