تاریخ ارسال : ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۳:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

انتخابات بابل روی موج شایعات!

شایعات پس از انتخابات در بابل به سوژه ای غیر قابل کنترل درآمده است و البته شایعات در شهری مثل بابل زیاد دور از ذهن نیست اما حکایت انتخابات بابل همچنان ادامه دارد.

به گزارش شلمچه نیوز، پس از بروز شبکه های مجازی، در حال حاضر این شبکه ها در شهرهای کوچک حرف اول را در گستره اطلاع رسانی می زند و اگرچه این شبکه ها از هیچ دستگاه نظارتی کنترل نمی شود اما منبع شایعه پراکنی تبدیل شده است و از جهتی مدیران در زیر ذره بین این رسانه ها قرار دارند و شاید از این بابت یک اتفاق خوبی هم باشد چراکه بعضی از مسئولین و مدیران دستگاه های اجرایی در حاشیه امنیت به لحاظ نظارتی قرار نگیرند و همواره در مقام پاسخگویی قرار گیرند.

اما این روزها در شبکه های اجتماعی شایعات فراوانی در خصوص انتخابات ۷ اسفند ۹۴ برای مجلس شورای اسلامی در حوزه شهرستان بابل به گوش می رسد که مهمترین شایعات بیشتر از سوی طرفداران نامزدهای شکست خورده این انتخابات است تا روزنه های امیدی به ابطال و نهایتا بازگشت به جریان رقابت در مرحله دوم می باشند.

به عقیده بعضی ها تخلفی از سوی داوطلبان پیروز انتخابات و فرد دیگری که به مرحله بعد راه یافت است صورت گرفته است که این موارد با شایعه پراکنی اثبات نخواهد شد و آنچه مسلم است دستگاه های نظارتی باید به اینگونه موضوعات وارد عمل شوند تا جلوی شائبه ها و شایعات را بگیرند.

اما فرمانداری بابل در جدیدترین اظهارات خود این شایعات را بی اساس دانست و گفت:
شهروندان بابل به شایعاتی که در این زمینه از سوی برخی از کانال‌ها و گروه‌ها که مغرضانه به تشویش اذهان عمومی می‌پردازند، توجهی نکنند.

روابط عمومی فرمانداری بابل ادامه داد: برخی از کانال‌ها و گروه‌هایی که در شبکه مجازی فعال هستند و اطلاع دقیقی از چگونگی کار ندارند و اکتفا به شنیده‌هایی می‌کنند که کذب محض است و فقط جهت تشویش اذهان عمومی ارایه می‌شود از این رو تقاضا می‌کنیم از دامن زدن به شایعات این چنینی بپرهیزند .

برای بررسی شکایت ارایه شده از سوی یکی از کاندیداها، بازرسانی از سوی هیات نظارت استان به فرمانداری جهت بازشماری تعدادی از صندوق‌ها مراجعه کردند و با پیشنهاد بازرسان هیات نظارت صندوق‌هایی انتخاب شدند و در عمل به جای بازشماری آرای صندوق‌های انتخاب شده شروع به اسکن تک تک آرای این صندوق‌ها پرداختند و به همین جهت با مخالفت فرماندار مواجه و پس از اتمام کار با ممانعت فرماندار از خروج این اطلاعات و دستگاه اسکنر از فرمانداری روبرو شدند.

فرماندار بابل در راستای حفظ و صیانت از آرای مخفی مردم از خروج اطلاعات اسکن شده و اسکنر از فرمانداری جلوگیری کرد. هیچ‌گونه بازداشتی در این راستا در کار نبود و اگر هم بازرسان هیات نظارت استان مدعی هستند که بازداشت شدند به اصرار خودشان مبنی بر خروج اطلاعات و اسکنر مذکور از فرمانداری خارج نشدند.

اینجانب ضمن رد خبر حکم بازداشت فرماندار بابل با حکم دادستان استان، اعلام می‌کنم بنده به اتفاق هیات اجرایی انتخابات شهرستان تا پاسی از شب در فرمانداری حاضر بودیم و هیچ حکمی مبنی بر بازداشت فرماندار مشاهده نکردیم.

از مردم شهرستان بابل دعوت به حفظ آرامش می‌کنم و از آن‌ها می‌خواهم تا در حماسه‌ای دیگر در ۱۰ اردیبهشت ۹۵ با انتخاب فردی اصلح، به حفظ وحدت و همدلی بپردازند


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=13258

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.