تاریخ ارسال : ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

انتخاب اعضای ناظر مجلس بر صدا و سیما

در جلسات علنی این هفته مجلس شورای اسلامی و در ادامه انتخاب اعضای ناظر مجلس در هیأت‌ها و مجامع، نمایندگان، اعضای ناظر در سه هیأت رسانه‌ای و سیاسی انتخاب شدند.

به گزارش شلمچه نیوز، براساس این گزارش احسان قاضی‌زاده هاشمی و غلامرضا کاتب بعنوان نمایندگان جدید مجلس در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما انتخاب شدند.

ترکیب فعلی اعضای شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما به این صورت است. حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای (رئیس شورا ) و محمدجواد لاریجانی از سوی قوه قضاییه، عبدالرضا رحمانی فضلی و حسام الدین آشنا (نایب رییس) از سوی قوه مجریه، غلامرضا کاتب و احسان قاضی زاده هاشمی از سوی قوه مقننه و محمدحسین صوفی بعنوان دبیر شورا انتخاب شدند.

شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که بر اساس اصل ۱۷۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده‌است، نهادی برای نظارت بر صدا و سیما است.

این شورا به عنوان بازوی نظارتی، مسئول ارائه مستقیم گزارش‌ها و ارزیابی‌های قوای سه‌گانه نظام از عملکرد رسانه ملی به رهبر جمهوری اسلامی است. این شورا از ۶ عضو (۲ نفر به انتخاب رئیس‌جمهور ایران، ۲ نفر به انتخاب رئیس قوهٔ قضائیه و ۲ نفر به انتخاب مجلس شورای اسلامی) تشکیل می‌شود.

تسنیم

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=22980

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.