تاریخ ارسال : ۰۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

انتشار هزینه خرج کرد دولت روحانی؛ ۴۳۳هزار میلیارد تومان هزینه جاری؛ ۷۹هزار میلیارد تومان عمرانی + جدول

بانک مرکزی جزئیات خرج‌کرد دولت روحانی در سه سال گذشته را منتشر کرد که بر این اساس، ۴۳۳هزار میلیارد تومان صرف هزینه‌های جاری و ۷۹هزار میلیارد تومان هم صرف هزینه‌های عمرانی شد.

به گزارش شلمچه نیوز، تسنیم نوشت: جدیدترین گزارش بانک مرکزی از وضعیت بودجه عمومی دولت دیروز منتشر شد که بر این اساس، هزینه‌های جاری دولت در سال ۹۴ به ۱۷۰ هزار و ۶۸۸ میلیارد تومان رسید که حدود ۷هزار میلیارد تومان از بودجه مصوب بیشتر است و رشد ۱۸٫۷درصدی نسبت به بودجه جاری سال ۹۳ را نشان می‌دهد.

هزینه‌های جاری دولت در سالهای ۹۲، ۱۱۹هزار و ۷۶۴ میلیارد تومان و سال ۹۳ هم ۱۴۳هزار و ۸۳۱ میلیارد تومان بوده است. رشد هزینه‌های جاری دولت در سال ۹۳ نیز ۲۰ درصد بوده است.

هزینه جاری ۱۷۰هزار میلیارد تومانی دولت در سال ۹۴ در حالی است که درآمد دولت در این سال تنها ۱۱۲هزار میلیارد تومان بوده است که ۷۹هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی و ۳۳هزار میلیارد تومان سایر درآمدها بوده است.

دولت در سال گذشته برای جبران کمبود درآمدهای خود، ۶۷هزار میلیارد تومان از درآمد نفت برداشت کرده است.

در حالی طی سه سال گذشته ۴۳۳هزار میلیارد تومان صرف هزینه‌های جاری دولت شده که در این مدت تنها ۷۹هزار میلیارد تومان به پروژه‌های عمرانی پرداخت شده است که سهم ۵٫۵برابری هزینه‌های جاری نسبت به عمرانی را نشان می‌دهد.

بودجه عمرانی دولت در سال ۹۴ به ۲۷هزار میلیارد تومان رسید که ۲۰هزار میلیارد تومان از بودجه مصوب ۴۷هزار میلیارد تومانی سال گذشته کمتر است و بودجه عمرانی سال گذشته ۷٫۵ درصد از بودجه عمرانی سال ۹۳ هم کمتر شد.

بودجه عمرانی دولت در سالهای ۹۲، ۲۲هزار میلیارد تومان و سال ۹۳ ، حدود ۳۰هزار میلیارد تومان شده بود.

جدول وضعیت بودجه عمومی دولت در سه سال گذشته را در زیر ببینید.

 

 

پایان پیام/


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=19371

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.