تاریخ ارسال : ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

انتصاب «ولایتی» نشان‌دهنده اهمیت دانشگاه آزاد نزد مقام معظم رهبری است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، میرزاده اظهار کرد:  امیدواریم در دوران مدیریت جدید هیات موسس و هیات امنای دانشگاه بتوانیم راه آیت الله هاشمی رفسنجانی را که راه توسعه پایدار است، ادامه دهیم.

 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تبریک دهه فجر گفت: دهه فجر آغاز آزادی، استقلال و تثبیت جمهوری اسلامی ایران بود. در آن زمان امام راحل به همراه یاران خود از جمله مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) و سایر بزرگان نظام توانستند زمینه‌های استقرار نظام اسلامی را فراهم کنند.

 

میرزاده با بیان اینکه یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب عزت علمی است، گفت: تولید علمی در سال ۵۷ کمتر از ۴۰۰ مقاله و آموزش عالی محدود به بعضی شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها بود که خوشبختانه با رویکرد نظام جمهوری اسلامی توسعه علمی بعنوان یکی از دستاوردهای انقلاب محقق شد.

 

وی افزود: در مسیر توسعه علمی کشور، دانشگاه آزاد اسلامی به پیشنهاد آیت الله هاشمی و تایید امام راحل تاسیس شد که امروز تاثیرات بسزایی در گسترش آموزش عالی و عدالت آموزش عالی داشته است.

 

میرزاده با بیان اینکه امروز دانشگاه آزاد اسلامی پس از ۳۵ سال در دهه چهارم فعالیت خود قرار دارد، گفت: سه دهه اول عمر این دانشگاه در راستای استقرار و توسعه کمی بوده است، ولی در دهه چهارم تاسیس این دانشگاه در جهت توسعه کیفی گام برداشته‌ایم.

 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی به جذب اعضای هیات علمی اشاره کرد و گفت: از سال ۹۲ تا کنون تعداد ۴ هزار و ۳۰۰ عضو هیات علمی ارتقاء پیدا کرده‌اند و ۷ هزار عضو هیات علمی جدید جذب این دانشگاه شده‌اند که ۶۵ درصد آنان از اساتید دانشگاه‌های دولتی، ۱۷درصد از اساتید خارج از کشور و ۲۰ درصد از فارغ‌التحصیلان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی بوده‌اند.

 

میرزاده به نسبت مربی به استادیار در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: در مهر ماه ۹۲ نسبت اساتید با مرتبه مربی به استادیاری به بالا ۶۵ به ۳۵ بود که امروز این نسبت معکوس شده است؛ یعنی ۶۰ درصد استادیار به بالا و ۴۰ درصد مربی هستند.

 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی به توسعه تحصیلات تکمیلی اشاره کرد و افزود: طبق قانون اساسی نمی‌توان جلوی تحصیل علاقه‌مندان را گرفت، چرا که توسعه تحصیلات تکمیلی گامی در راستای پاسخگویی به تقاضای اجتماعی افراد و در جهت جلوگیری از خروج دانشجویان از کشور است که تبعات اقتصادی و فرهنگی خاص خود را دارد.

 

میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال درآمدزایی به هر قیمتی نیست، تصریح کرد: به منظور افزایش کیفیت و استانداردسازی از تعداد جذب ۳۰ هزار دانشجوی پزشکی در سال ۹۲ پذیرش دانشجوی پزشکی را به ۹ هزار نفر رساندیم. همچنین ۸۰۰ عضو هیات علمی در گروه علوم پزشکی را جذب کرده و مجوز دوره فلوشیپ تخصصی دندانپزشکی و چند رشته پزشکی برای دوره‌های تخصصی را کسب کرده‌ایم.

 

وی به رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های مهندسی و پزشکی در پایگاه ISC اشاره کرد و گفت: براساس اعلام پایگاه ISC دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه مهندسی رتبه نخست کشوری و در پزشکی بالینی دارای رتبه ۵۵ کشوری از نظر تولید علمی است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=39972

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.