تاریخ ارسال : ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۴۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

انتظار داریم رئیس‌جمهور آینده انقلابی عمل‌کند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو سید محمد حسینی امروز چهارشنبه در همایش «عزتمندی ملی در تقویت کارآمدی اقتصادی» که توسط اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور و با حضور اعضای کشوری این اتحادیه که در تهران در حال برگزاری است گفت: در این ۳۸ سال، مدیریت اجرایی کشور به غیر از ۸ سال فعالیت اصولگرایان دست کسانی بوده که الان همگی با هم هستند. البته همین ها در برهه ای هاشمی را عالیجناب سرخپوش نامیدند و در مجلس ششم می گفتند که او آقاسی است چون نفر سی ام انتخابات تهران بود به همین دلیل هاشمی از ورود به مجلس صرف نظر کرد.

 

وی با بیان اینکه این ها اختلافاتی با هم داشتند اما از امروز از اصلاح طلب و کارگزاران با هم هستند، افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند که نظام دستاوردهای زیادی داشته اما ضعف مدیریت داریم که این ضعف مدیریتی نیز متوجه جریانات حاکم می شود، البته نمی گوییم در دوره هشت ساله اصولگرایان وضع خیلی خوب بوده اما کارنامه همین ها در بعضی زمینه ها هیچ است و در واقع دست روی دست گذاشته اند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم با اشاره به اینکه اگر چه احمدی نژاد خود را اصولگرا نمی دانست اما نیروهایی که در دولت نهم و دهم بودند نیروهای انقلابی، بسیجی و بچه های جنگ بودند، تصریح کرد: در واقع در آن دوره این گونه نبود که یک فرد کار کند بلکه نیروهای بسیجی و انقلابی در کنار هم بودند. حالا حجت الاسلام رئیسی نیز امین رهبری و نظام هستند که در صحنه انتخابات ورود پیدا کرده اند.

 

حسینی با اشاره به اینکه رئیسی هیچ گونه ضعفی ندارد و هیچ سواستفاده ای نکرده افزود: او انسان صالح و پاکی است، عملکرد خوبی نیز داشته و قدرت مدیریت خوبی هم داشته است.

 

وی تصریح کرد: مدیریت فقط این نیست که فرد در مکتب دولتی باشد به گفته سراج رئیس فعلی سازمان بازرسی کشور کارهای این سازمان وسیع است و کسی که در راس آن قرار بگیرد به تمام مسائل دستگاه ها و کشور اشراف دارد و در واقع آقای رئیسی نیز این تجربه را دارد.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم با بیان اینکه سازمان بازرسی سازمانی است که به دنبال اصلاح روش ها و حتی انفصال از خدمت مدیران ناکارآمد است، تصریح کرد: این سازمان تمام مسائل را دنبال و رصد کرده و در مورد آنها تصمیم گیری می کند و بر همه چیز اشراف دارد. نمی توانیم بگوییم رئیسی سابقه اجرایی نداشته است درحالی که در مقابل روحانی ۵ دوره نماینده مجلس، دبیر شورای امنیت ملی بوده یا در دبیرخانه مصلحت نظام بوده است. چرا وقتی روحانی کاندیدا شد نمی گفتند که او کار اجرایی نکرده است.

 

حسینی خاطر نشان کرد: آقای رئیسی سابقه معاونت قوه قضاییه را نیز در کارنامه خود دارد که این کار نیز نیازمند به علم، مهارت، مصلحت اندیشی و کیاست است.

 

وی با تاکید براینکه رئیسی هم خودش سابقه مدیریتی دارد و هم می تواند از مدیران توانمند استفاده کند اظهار داشت: به عنوان نمونه نیکزاد از مدیران کارآمد مسکن بوده که الان به عنوان رئیس ستاد رئیسی انتخاب شده است. به گفته رهبری همان گونه که فرمودند باید دولت آینده نقاط قوت دولت دهم را داشته باشد و نقاط ضعف را اصلاح کند دولت دوازدهم نیز باید اینگونه عمل کند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم در خصوص قالیباف نیز بیان کرد: قالیباف در نیروی انتظامی سابقه خوبی داشته و در شهرداری با وجود مضیقه هایی که دولت ایجاد کرده و به تعهداتش عمل نکرده است چند سال است که در حال خدمت است.

 

حسینی با بیان اینکه روحانی به فلان دستگاه و نهاد تعریض می زند افزود: وقتی هماهنگی وجود داشته باشد به نفع کشور است.

 

وی گفت: تجربه تلخ سال ۹۲ باعث شده تمام کسانی که در معرض انتخاب بودند به این باور برسند که امروز این دولت ادامه پیدا نکند و تغییر صورت گیرد. در واقع آقای قالیباف نیز با تاکید برخی ها وارد عرصه انتخابات شده و یک رقابت و دوستی بین او و رئیسی وجود دارد. تاکید براین است که باید یک کاندیدای واحد داشته باشیم که این امر نیاز به انسجام و همراهی و همدلی دارد.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم با بیان اینکه ممکن است در مناظره ها وضع به گونه ای باشد که هر دو کاندیدای مورد حمایت جبهه مردمی انقلاب اسلامی در صحنه باشند که احتمالش ضعیف است، تصریح کرد: غرضی یک وزیر موفق و توانمند بوده اما نباید توقع داشت که بعد از گذشت بیست سال همان فرد باشد. در واقع ریاست جمهوری نیازمند فردی است که زایش داشته باشد و بتواند تحول ایجاد کند.

 

حسینی ضمن توصیه به اعضای اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برای شناساندن رئیسی به مردم گفت: بعضی ها می گویند پس از رد صلاحیت احمدی نژاد رای نمی دهیم البته این به خاطر خدماتی بوده که دولت نهم و دهم به مردم کرده است و با این حال باید به مردم بگوییم که رئیسی هم همان گونه است.  

 

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود که رئیسی نماینده رهبری است تصریح کرد: روحانی هم نماینده رهبری و دبیر شورای امنیت ملی بوده به هر حال هر کدام از مسئولان حکمی از رهبری دارند و این که رئیسی از رهبر انقلاب حکم دارد نقطه ضعفی محسوب نمی شود. واقعیت این است که از رئیسی نقطه ضعفی پیدا نکردند به همین دلیل این مسائل را بیان می کنند و یا اینکه بحث اعدام های سال ۶۷ را پیش می کشند که در مورد منافقین بوده است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم با اشاره به اینکه منافقین کسانی بودند که دست به ترورهای گسترده زدند و عملیات فروغ جاویدان را علیه کشورمان رقم زدند تصریح کرد: اگر این گونه بوده که آقای رئیسی در اعدام‌های سال ۶۷ نقش داشته که این یک نقطه قوت است و اگر نقطه ضعفی هم باشد باید بگوییم در آن موقع چه کسی رئیس قوه قضاییه و رئیس مجلس بوده؟ مگر نه اینکه همه اصلاح طلب بوده اند. یکی از اصلاح طلب ها هم گفته که بهتر است به دنبال پرونده منافقین اعدام شده در سال ۶۷ نرویم چون گریبانگیر خودمان می شود.

 

حسینی با بیان اینکه در عرصه انتخابات طرف مقابل رئیسی جریانی است که برای رسیدن به هدف به هر وسیله ای متوسل می شود، اضافه کرد: در واقع او در این کارزار سینه را در مقابل جریانی که به دنبال تخریب است سپر کرده است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم با تاکید براینکه نباید مدیرانی داشته باشیم که روحیه خودباوری را از بین ببرند و مدام بگویند ما نمی توانیم اضافه کرد: ما انتظار داریم رئیس جمهور انقلابی عمل کند. چرا که اگر روش سلطان حسینی بخواهد در کشور حاکم شود مردم از نظام ناامید می شوند.

 

حسینی تصریح کرد: ما بر عهد و پیمان خود با امام هستیم و در هر شرایطی از انقلاب دفاع می کنیم و نمی گذاریم به تعبیر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی این انقلاب به دست نااهلان بیفتد. اگر امروز بخشی از آن به دست نااهلان افتاده آن را پس می گیریم.

 

وی افزود: مدیریت برخی ها در کشور نامشروع است چون به ولایت فقیه و قانون اساسی اعتقاد ندارند. در واقع مردم باید به این جمع بندی برسند که ادامه وضع موجود به ضرر کشور است.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=47445

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.