تاریخ ارسال : ۰۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

انتقادات عضو فراکسیون گردشگری از ارگان میراث/ ناشیانه عمل نکنیم!

پروانه سلحشوری نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون گردشگری به خبرنگار مهر اظهار کرد: با تشکیل کمیسیون مخصوص گردشگری، میراث فرهنگی و صنعت ها دستی در مجلس شورای اسلامی اولویت ها دگرگونی نمی کند. ما برای تشکیل این کمیسیون با کارشناسان میراث فرهنگی نیز در رابطه بوده ایم. اتفاقا دغدغه من میراث فرهنگی نیز هست و معتقدم که راه محافظت هویت ملی و توسیع فرهنگ محافظت میراث فرهنگی، در گرو توسیع صنعت گردشگری هست. اگر گردشگری پیشرفت پیدا کند؛ مرجعی می گردد که بتواند از میراث فرهنگی نیز حفظ کند.  

آ

..  

  عضو فراکسیون گردشگری مجلس در مورد اینکه در برابر اصرار نمایندگان مجلس بر وزارتخانه شدن ارگان میراث فرهنگی، مدیران این ارگان اظهار می کنند که همواره پاسخگوی نمایندگان بوده اند اظهار کرد: در برابر اینکه به چه سبب قصد داریم گردشگری به وزارتخانه مبدل گردد صرفا یک پرسش و جواب به تمام این بحث ها خاتمه می دهد و آن این هست که اگر این ارگان وزارتخانه بود آیا در چهار سال، چهار ریاست عوض می کرد؟ من فکر می کنم این پرسش و جواب آن خیلی تام هست و بسیاری از پرسش ها را جواب می دهد.  

وی اظهار کرد: حالا در ارگان میراث فرهنگی از نیروی اشخاصی که هنگامی در جزیره کیش کار می کردند بکارگیری شده، اگر فردی به یک حوزه وارد می گردد حداقلش این هست که اشخاص کارآمد این حوزه را بشناسد و از آنان بکارگیری کند ولی حالا این ارگان در حد یک جزیره تقلیل پیدا کرده هست. در نشست روسای تشکل های گردشگری نیز اظهار گردید که تاکنون در قسمت معاونت گردشگری سه اداره کل، مدیر ندارد.  

  وی اضافه کرد: من از احترامی که ارگان برای نمایندگان قائل هست،  قدردانی می کنم. زیرا هر لحظه که عزم کرده ایم با ریاست ارگان و معاون ایشان نشست داشتیم. ولی مسئله ما در مورد میراث فرهنگی و گردشگری کشور هست که ضروری هست توسیع پیدا کند ولی هنگامی که با آنان سخن می کنیم متوجه می گردیم که برنامه و استراتژی مشخصی ندارند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76509

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.