تاریخ ارسال : ۰۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۱۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

انتقاد از یاران احمدی نژاد با طعم «خس و خاشاک»

خبرگزاری ایلنا: یک نماینده مجلس شورای اسلامی در مورد درخواست مجوز از سوی یاران احمدی نژاد اظهار کرد: امروز کسانی درخواست مجوز تجمع می کنند که روزی مردم را خس و خاشاک نامیدند و اعتقادی هم به حقوق شهروندی نداشتند.

پروانه سلحشوری در مورد درخواست مجوز یاران احمدی نژاد از وزارت کشور برای برپایی تجمع، اظهار کرد: امروز افرادی درخواست کننده برپایی تجمعات اعتراضی می باشند که خودشان سال ۸۸ تجمع کنندگان را خس و خاشاک نامیدند. آنان هیچ اعتباری برای مردم قائل نبودند، اما اکنون که خودشان در رأس قدرت قرار ندارند درخواست تجمع می کنند.

این نماینده مردم تهران افزود:  درخواست تجمع به منزله برخورداری از حقوق مدنی هست اما مساله این هست که این جریان خود چه میزان به این حق شهروندی اعتقاد دارند و احترام می گذارند؟

وی یادآور گردید: در زمان رئیس جمهوری آقای احمدی نژاد گروه ها و جریان هایی که با وی هماهنگ همسو نبودند نه فقط از حقوق شهروندی برخودار نبودند لکن به سرعت از عرصه سیاسی حذف می گردیدند.

سلحشوری دنبال کرد: اگر آقای احمدی نژاد و همفکرانش متوجه می گردیدند کسی غیر از چیزی که آنان قصد دارند می اندیشد و یا سیاست هایی غیر از سیاست آنان را دنبال می نماید بشدت برخورد می کردند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این که درخواست مجوز از سوی افرادی که معتقد به حقوق شهروندی نیستند میمون و مبارک هست، اظهار کرد: این جریان تنها ابزارشان «بگم، بگم» های بی سر وته و بی پایه و اساس هست و قصد دارند از حقوقی بهره مند گردند که خودشان زمانی آن را نفی می کردند.

وی درپاسخ به این سؤال که به چه سبب در جریان اعتراض های موخر احمدی نژاد و یارانش سکوت کردند و پس از برگشت به فرایند عادی جامعه درخواست مجوز برای راهپیمایی می کنند، اظهار کرد: این گروه پایگاه اجتماعی ندارد، شما رویت کردید در جریان بست نشینی در حرم پادشاه عبدالعظیم حسنی چند نفر شرکت نمودند.

بنظرم امکان دارد این جریان بخواهند خوشان را به شکلی نمایش دهند که طرفدار آزادی و اعتراض های مردمی می باشند. آقای احمدی نژاد و یارانش در پی این می باشند که نمایش دهند مردم از حق اعتراضات مسالمت آمیز برخوردارند  و درصدد به دست گرفتن اعتراض های مردمی می باشند.

وی دنبال کرد: احمدی نژاد و یارانش حتی اگر مجوز هم دریافت کنند از پشتیبانی مردم بهره مند نخواهند بود و امکان دارد اعتراضات و شعارها را به سمت و سوی دیگری ببرند.

جریان احمدی نژاد و یارانش چون مقبولیتی بین مردم ندارد با تمسک به شعار و مطرح کردن خودشان از طرق غیرقانونی و غیرمتعارف قصد دارند خود را در صحنه حفظ نماید.

وی با بیان اینکه طبق قانون حق برپایی تجمعات از حقوق مذکور مردم در قانون هست و البته فراخوان اعتراضی اگر از طرف این گروه داده گردد و مردم شرکت کنند به معنای پشتیبانی از احمدی نژاد نیست، اظهار کرد: هدف پایانی این جریان این هست که به هر نحو ممکن در عرصه سیاسی باقی بمانند و بگویند «ماهستیم» اما آنان در عرصه سیاسی از پایگاهی بهره مند نیستند.

نماینده مردم تهران در پایان تاکید کرد: مردم نسبت به شرایط سخت معیشتی، تبعیض ها و نبود عدالت اجتماعی  معترض می باشند پس هر مجوزی در این ارتباط داده گردد مردم شرکت می کنند، یادمان نرود یکی از دلایل بوجود آمدن شرایط فعلی ناکارآمدی مدیریتی دوران احمدی نژاد و آثار بجا مانده از آن زمان هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84735

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.