تاریخ ارسال : ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۲۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

انتقاد بهزاد نبوی از رادیکالیسم در مجلس ششم بعد از ۱۴ سال

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، روزنامه «کیهان» در مخصوص های خود درج کرد:

عضو سازمان منحله مجاهدین انقلاب در گفت و گو با روزنامه شرق و در مورد این گفته خبرنگار که «شما مقطعی نظیر مجلس ششم را در نظر بگیرید؛ در مقابل رد صلاحیت های گسترده، اعتراض می کنید و کناره گیری می دهید…»، ولی من هیچ دستاوردی نگرفتم.

من خودم بخشی از کسانی بودم که در آن حرکت (تحصن و استعفا) حضور داشتم. به جرأت می گویم آن حرکت هیچ نتیجه عینی و ملموسی نداشت؛ حتی همفکران ما که برای مجلس هفتم کاندیدا شده و رد صلاحیت هم نشدند، در انتخاباتی که اداره آن برعهده دولت اصلاحات بود، رأی نیاوردند. نتیجه چه شد؟ ۳۰ کاندیدای اصولگرا (از تهران) وارد مجلس هفتم گردیدند.

این نشان می دهد مردم الزاماً به تندترین سخن ها رأی نمی دهند. ما هر چه را زورمان می رسید برای جلوگیری از انتخاباتی که حق نامزد شدن را بسیار محدود کرده و بیشتر از هفت هزار نفر در آن رد صلاحیت شده بودند، در مجلس ششم به کار بستیم. از سویی، دوستان اصلاح طلبی که رد صلاحیت نشده بودند، اکثراً نتوانستند رأی بیاورند و اقلیت کوچکی را در مجلس هفتم تشکیل دادند.

وی اضافه می کند: اصلاح طلبان در انتخابات دور هفتم، اصلاح طلبان رد صلاحیت نشده که در رأسشان آقای کروبی بود، فهرستی ۳۰ نفره برای تهران دادند که هیچ کدام رأی نیاوردند. رأی های مردم را هم آقای موسوی لاری که وزیر کشور بود، شمارش می کرد. ولی در انتخابات ۹۴ علی رغم اینکه هیچ کس باقی نمانده بود و از طریق اینترنت فهرستی عمدتاً از اشخاص ناشناس تهیه شد، همه آنان رأی آوردند. شما می گویید آشکار هست آن موقع (مجلس هفتم) هیچ کس نبود که مردم رأی بدهند! مگر آقای کروبی نامزد نبود؟ او ریاست مجلس ششم بود.

اقرار نبوی به رادیکالیسم کور بعد از ۱۴ سال در حالی هست که تندروهای مدعی اصلاحات تا همین اواخر، از کارهای تندرو مجلس ششم به عنوان رویکردهای پیشرو در اصلاح طلبی یاد می کردند و به آن افتخار می کردند.

مشخص نیست چند سال دیگر باید سپری گردد تا همین تندروهای بگویند رفتارهای در سال های ۹۵ و ۹۶، رادیکال و تندرو بوده هست؟!


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=91676

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.