تاریخ ارسال : ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

انتقاد به مهمان های «دورهمی»/ استندآپ های مهران مدیری به روز هست

حمید قاسم زادگان منتقد سینما و تلویزیون در صحبت با خبرنگار مهر در مورد برنامه های ترکیبی چون «دورهمی» عنوان نمود: «دورهمی» یک برنامه اسپانسرمحور هست و طرحی که اسپانسرمحور گردید، وادار هست اغراض حمایت کننده مالی خود را ادامه دهد.

وی با اشاره به حمایت کننده مالی برنامه اظهار کرد: اسپانسر این برنامه از جوانانی که خواننده های گمنامی می باشند، پشتیبانی می کند و وقتی که آقای مدیری در برنامه برای این اشخاص مجال ایجاد می کند ناخواسته برای مخاطب الگوسازی صورت می پذیرد و مخاطب در پی این می رود تا این خوانندگان جوان را که به برنامه دعوت شده اند بشناسد در حالی که برخی از ترانه های آنان مربوط به دورانی است که مجوز فعالیت نداشتند.

  قاسم زادگان اظهار کرد: به صورت مثال خواننده ای دعوت می گردد و از سبیل خود می گوید که منحصرا به سبب جذابیت آن را گذاشته هست و یا خوانندگانی که سواد لازم ندارند. خوانندگانی که به این برنامه دعوت می گردند زیادتر جوانانی می باشند که در یک مقطع معروف می گردند و بعد خیز علاقه به این جوانان فروکش می کند.

پرسش ها چالشی هم که برای شناخت این اشخاص پرسیده می گردد، هدفدار نیست و انگار از دست آقای مدیری در رفته اند. اعتقاد دارم پرسش ها برنامه زیادتر فی البداهه پرسیده می گردند چون که در انعکاس فیلم های برنامه در شبکه های مجازی هم شاهد هستیم که زیادتر مایه های طنز موردنظر قرار گرفته هست.

این منتقد سینما و تلویزیون یادآور گردید: صداوسیما منحصرا آنتن و زمان خود را با چنین برنامه هایی پر می کند و انگار سالها است به این نتیجه دست یافته که توان ندارد با مدیوم های رسانه ای دیگر رقابت کند. من به خاطرم دارم در چند سال موخر که تلویزیون آثار مدیری را پخش نمی کرد یکی از علل کاهش مخاطب های تلویزیون را همین نکته می دانستند اما هنوز هم شاهد هستیم مردم شبکه های اجتماعی و برنامه های اینترنتی و ماهواره ای را دنبال می نمایند.

قاسم زادگان با اشاره به استندآپ های مهران مدیری تصریح نمود: خصوصیت «دورهمی» استندآپ های خود مهران مدیری هست که به روز هست و به مسایل اجتماعی و سیاسی می پردازند درحالیکه زیادتر استندآپ ها به خاطره گویی مبدل شده هست به صورت مثال شبکه سه طرحی با اسم «زمانی برای خندیدن» دارد که از علاقه مندان برای استندآپ کمدی آزمایش می گیرد و مردم هم می آیند و خاطره های با مزه شان را تشریح می کنند. مهران مدیری و تیم نویسندگی «دورهمی» در استندآپ ها مسایل انتقادی را مطرح می نمایند و فضای اجتماعی کاوش می گردد و این با اهمیت ترین خصوصیت برنامه هست. در چند برنامه هم نگاه کردم که معلم ها را مورد تکریم قرار می داد و مباحث مربوط به زمین لرزه زدگان را مطرح می کرد که اتفاق خوبی هست.  

 وی در بخش دیگری ا صحبت هایش با اشاره به مهمانانی که از میان جمعیت روی صحنه دعوت می گردند نیز اظهار کرد: بنظرم سوالاتی که از مهمان های حاضر در برنامه پرسیده می گردد، توان دارد چالشی تر و جدی تر باشد. گاهی این مهمان های روی صحنه دعوت شده و منحصرا به سخره گرفته می گردند.

این مدرس دانشگاه در انتهاء با اشاره به بخش نمایشی برنامه عنوان نمود: بنظرم کار سروش جمشیدی در این برنامه خیلی ضعیف هست و نکته ای ندارد.  


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92406

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.