تاریخ ارسال : ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

انتقاد صریح مجلس اعیان انگلستان از ناتوانی دولت در پرونده برگزیت

انتقاد صریح مجلس اعیان انگلستان از ناتوانی دولت در پرونده برگزیتبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، ، به نقل از خبرگزاری فرانسه از لندن، مجلس اعیان انگلستان روز سه شنبه در اولین روز ارزیابی لایحه خارج شدن انگلستان از اتحادیه اروپا از عدم قدرت دولت محافظه کار ترزا می‌در اتخاذ تصمیم در گفتگو‌های ذی ربط به برگزیت با اتحادیه اروپا انتقاد نمود.

دیک نیو بای (Dick Newby)، رهبر حزب لیبرال دموکرات در مجلس اعیان انگلستان معتقد هست که دولت هیچ تدبیر بنیادی در مورد برگزیت ندارد و در آستانه نزدیک شدن مورخ خارج شدن انگلستان از اتحادیه اروپا، هیچکس پاسخگو نیست.

وی که تا ژوئن ۲۰۱۷ عضو کابینه خانم می‌بود، گفته هست: «ما در پی چه توافقی با اتحادیه اروپا هستیم؟ کمتر از ۳۰۰ روز کاری تا برگزیت باقی مانده هست و ما هنوز نمی‌دانیم جواب دولت چیست. اداره کردن دولت، یعنی داشتن قدرت تصمیم گیری.

قرار هست گفتگوها در مورد ارتباطات میان اتحادیه اروپا و انگلستان در ماه مارس شروع گردند و لندن هنوز موصع خود را در این زمینه مشخص نکرده هست.

در داخل دولت ترزا می‌نیز نظرات متمایز می باشند. عده‌ای خواهان جدایی قاطع از اتحادیه اروپا و عده‌ای دیگر خواهان یک جدایی آرام می باشند.

لیام فاکس، وزیر تجارت بین المللی انگلستان که تا همین اواخر طرفدار یک جدایی سخت و قاطع از اروپا بود، روز سه شنبه به هواداران تندرو برگزیت اظهار کرد که باید خود را برای یک جدایی آرام و مسالمت آمیز از اتحادیه اروپا آماده کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=85475

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.