تاریخ ارسال : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

انتقال آب سدهای آزاد و ژاوه استان کردستان به همدان منطقی نیست

علی محمد مرادی در صحبت با خبرنگار مهر با اظهار اینکه از تمامی حجم های قانونی در زمینه تهیه آب شرب و کشاورزی برای تمامی شهرستان های استان کردستان استفاده می نماییم، اضافه کرد: تهیه آب شرب و کشاورزی برای دو شهرستان قروه و دهگلان به سبب احتیاج جدی آنان یکی از اولویت های کلیدی ماست.

 نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان،  از ایجاد قانونی در برنامه ششم پیشرفت برای تأمین آب شرب شهرستان قروه اطلاع داد و اظهار داشت: تخصیص آب شرب قروه و دهگلان صورت گرفته و به دنبال جنبه کردن ردیف بودجه برای جابه جایی آب به این دو شهرستان هستیم تا هر چه تندتر دغدغه های مردم در این قسمت برطرف شود.

 نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان،  از ایجاد قانونی در برنامه ششم پیشرفت برای تأمین آب شرب شهرستان قروه اطلاع داد و اظهار داشت: تخصیص آب شرب قروه و دهگلان صورت گرفته و به دنبال جنبه کردن ردیف بودجه برای جابه جایی آب به این دو شهرستان هستیم تا هر چه تندتر دغدغه های مردم در این قسمت برطرف گردد.

مرادی از نبود نظارت اصولی در مرحله های قبل برای تقسیم ناعادلانه آب کردستان به استانهای همجوار احساس تأسف کرد و اظهار کرد: اگر در مرحله های قبل در مجلس از جابه جایی و تقسیم آب استان کردستان دفاع می گردد و اقدام لازم صورت گرفته بود حالا به این آشفتگی کم آبی دچار نمی شدیم.

وی با اشاره به سیاست نادرست تهیه آب استان همدان از مکان دو سد آزاد و ژاوه استان کردستان، اظهار کرد: در اصل تأمین آب همدان از سدهای ژاوه و آزاد اصولی نبوده و تشریح آب قروه برای بیرون از شهرستان منطقی نیست، به چه سبب که الان وضع تهیه آب در این شهرستان به یکی از چالش های کلیدی مبدل شده و به همین سبب از امروز لازم هست برای برطرف این چالش برنامه ریزی صورت گیرد.

مرادی از نبود نظارت اصولی در مرحله های قبل برای تقسیم ناعادلانه آب کردستان به استانهای همجوار احساس تأسف کرد و اظهار کرد: اگر در مرحله های قبل در مجلس از جابه جایی و تقسیم آب استان کردستان دفاع می گردد و اقدام لازم صورت گرفته بود حالا به این آشفتگی کم آبی دچار نمی گردیدیم.

نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی خواستار بهره برداری از حجم های قسمت تعاون برای ایجاد اشتغال در استان کردستان گردید و اظهار کرد: الان وضع صنعت و تعاونی ها در سطح شهرستان قروه و سایر نقاط استان کردستان مطلوب نیست  و متاسفانه توانمندی های این دو قسمت در سطح استان هدر می رود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78254

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.