تاریخ ارسال : ۰۴ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۲۰:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

انتقال حق آبه اردبیل از رود ارس کارشناسی نیست/خاطیان شناسایی شوند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، رضا کریمی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران تبیین کرد: با تأسف در سال ۹۲ طی اقدامی غیر کارشناسی وزارت نیرو با تخصیص آب ارس و کاهش ۵۶ درصدی حق آبه اردبیل از این رود موافقت کرده هست.

وی اضافه کرد: این تصمیم منتج به قطع کامل استفاده شرب، صنعت و نیروگاه برق آبی سه شهرستان شمالی استان اردبیل شده و حق حیات و محافظت اکوسیستم رودخانه ارس را نیز ۵۰ درصد کاهش داده هست.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: علی رغم اعتراض وسیع به این تصمیم در چهار سال موخر در مورد آن بازبینی نشده و سر انجام شهریورماه سال کنونی مصوبه ای از شورای اقتصاد جهت اجرای عملیات جابه جایی آب به حوضه دریاچه ارومیه اخذ شده و این امر ناخشنودی هایی را در پی داشته هست.

به گفته کریمی با توجه به اجحاف در حق مردم استان، طی نامه ای به وزیر نیرو درخواست گردید تا نسبت به عملیاتی کردن این تصمیم بازبینی شده و وزیر نیرو با کارشناسان شورای عالی امنیت ملی در استان حضور یافته و از نزدیک با بازدید میدانی این مبحث را ارزیابی کنند.

وی تبیین کرد: از جانبی انتظار می رود مسئولان و کارشناسانی که در سطح وزارت نیرو و استانهای آذربایجان شرقی و اردبیل با زیرپاگذاشتن قانون و عرف حق آبه ارس باعث بروز چنین آشفتگیی شده اند شناسایی شده و به دستگاه قضایی ارائه گردند.

وی متذکر گردید: تمامی نماینده های استان خواستار برپایی جلسه بازبینی تخصیص غیرقانونی سال ۱۳۹۲ می باشند و درخواست نماینده های احیا حق آبه شرعی و قانونی استان اردبیل در شرب، صنعت، کشاورزی و حیات رودخانه مرزی ارس هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80477

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.