تاریخ ارسال : ۰۵ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اندر ره حق، تصرف آغاز مکن- چشم بد خود، به عیب کس باز مکن

قبل از عملیات کربلای ۴ به عنوان مسئول بنیاد تعاون لشکر ویژه ۲۵ کربلا مشغول خدمت بود. برنامه ی کاری او بدین گونه بود که هم در هفت تپّه می بایست حضور داشته باشد و هم در پادگان شهید بهشتی اهواز…

شلمچه نیوز- علی کمالی؛ در اوج مبارزات رهبر کبیر انقلاب اسلامی علیه رژیم ستم شاهی یکی از سربازان و رهروان آن رهبر فقید که به روایت مشهور در شکم مادرانشان و یا درگهواره آرمیده بودند، درسال ۱۳۴۳ دریک خانواده مذهبی و متوسط دیده به جهان گشود. پدر نامش اورا ناصر نهاد، تا همواره یاری دهنده ی دین خدا باشد. شهید ناصر محمودی دوران کودکی را مانند همه ی کودکان در دامان پر مهر ومحبت خانواده سپری کرد. تحصیلات دوره ی ابتدایی وراهنمایی را در زادگاهش روستای رستم رود سپری کرد و تحصیلات دوره ی متوسطه را در دبیرستان شهید بهشتی نور گذراند. این دوره مصادف با تظاهرات مردم نور علیه رژیم شاه بود. ناصر هنوز چند صباحی از دوران خوش کودکی عبور نکرده بود که امام، انقلاب و حوادث سیاسی عصر، به ویژه دفاع از انقلاب ودفاع مقدس وجودش را فرا گرفت و او با صداقت باطنی که داشت خود را یک سره وقف آن کرد، به همراه شهید شاه حسینی در انجمن اسلامی و پایگاه مقاومت فعالیتش را آغاز کرد، به عضویت سپاه درآمد و نخستین بار آموزش نظامی را در خرم آباد تنکابن گذراند. از طرف سپاه عازم بستان گردید و در خط مقدم جبهه حدود سه ماه با حداقل امکانات نظامی با مزدوران بعثی به نبرد پرداخت.

شهید محمودی درسال ۱۳۶۳ موفق به اخذ دیپلم اقتصاد شد. در دوران زندگی با مشکلاتی خاص، مانند بیماری مادرش دست و پنجه نرم کرد وعلی رغم این مشکلات بارها در جبهه های نبرد حضور یافت. آن شهید بزرگوار درسال ۶۴ با خواهر شهید شاه حسینی ازدواج کرد وحاصل آن دختری است که اینک فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع غذایی است. شهید محمودی درسال ۶۵ مسئول تعاون و امور اجتماعی لشکر ۲۵ کربلا شد، اما اندکی بعد به گردان رزمی مالک اشتر رفت و به عنوان پیک گردان مشغول خدمت شد. تا این که درتاریخ ۰۴/۱۰/۶۵ درمنطقه ی ام الرصاص بر اثر ترکش به پای چپ و ران چپ وسینه اش شربت شهادت نوشید.

 index
قبل از عملیات کربلای ۴ به عنوان مسئول بنیاد تعاون لشکر ویژه ۲۵ کربلا مشغول خدمت بود. برنامه ی کاری او بدین گونه بود که هم در هفت تپّه می بایست حضور داشته باشد و هم در پادگان شهید بهشتی اهواز، با ایجاد فروشگاه های مصرف به خدمت پاسداران و بسیجیان و خانواده ی محترم آنان مشغول شد. با توجه به نزدبک بودن عملیات کربلای ۴ و عدم حضور بنیاد تعاون در عملیات، تلاش بسیار کرد که به عنوان عنصر عادی مخابرات در عملیات شرکت کند، اما دکتر نوریان رئیس ستاد وقت لشکر ۲۵ کربلا موافقت نکردند ، تا این که شهید پولادی و سردار بابایی واسطه شدند و توانستند موافقت دکتر نوریان را جلب کنند. در همین عملیات بود که او به شهادت رسید. یکی از هم سنگرانش در مورد شهادت او نوشته است که سه روز قبل از شهادت ، ایشان را با آقای بابایی در خرمشهر دیدم، ده الی پانزده دقیقه با هم صحبت کریدم. ایشان آن قدر خوشحال بودند که در پوست خود نمی گنجیدند، مثل کسی که در دنیا بی نیاز از همه چیز است… از او سوال کردم ناصر چه خبر که این قدر خوشحالی؟ فرمودند: خیلی خیلی برای مادرم ناراحت بودم، هم چنین برای بودن خودم در دنیا، ولی سه بار موقع اذان خواب می بینم که مادر بزرگ ومادرم دستم رابه دست کسی می دهند، می گویند ما ازایشان راضی هستیم. لباس سفید بر تن من بوده، از نماینده ی ولی فقیه در مازندران آقای کدخدایی سوال کردم، فرمودند لباس زیبای شهادت بر شما مبارک باد. به هر روی در عملیات کربلای ۴ به فیض عظیم شهادت نایل گشت.
برخی از اشعار که ورد زبان شهید بود
اندر ره حق تصرف آغاز مکن چشم بد خود به عیب کس باز مکنسرّ دل هر بنده خدا می داند خود را تو در این میانه انباز مکن
ر از پی شهوت و هواخواهی رفت ازمن خبرت که بی نوا خواهی رفت

بنگر چه کسی و ازکجا آمده ایی میدان که چه می کنی کجا خواهی رفت

برگرفته از دست نوشته های شهید
ای اولین وآخرین پناهگاه، معبودا، از سوی تو آمده و به سوی تو بر می گردم ، بی تو من هیچم، مرا لحظه ای به خود وامگذار. به نام مقدست قسم می خورم که جز تو کسی یا چیز دیگر را نپرستم، از تو می خواهم در آن دنیا به پوست نازکم رحم کنی، من عاشقانه در راه تو گام بر میدارم، زیرا عاشق تو هستم واز تو می خواهم که از گناهانم در گذری و محبت های خودت را از سر من کم نگردانی.خدایا به امید ثانیه ای هستم مرگ سرخ را که از محراب علی علیه السلام و شمشیر حسین علیه السلام سرچشمه میگیرد درآغوش گیرم.

خدایا من خجالت می کشم در روز قیامت سرور شهیدان بدنش پاره پاره باشد ومن سالم باشم.

شهید ناصر محمودی
نام پدر : علی
تاریخ تولد : ۱۳۴۳/۱۱/۰۲
تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۱۰/۰۴
محل تولد : نور
روحش شاد یادش گرامی
اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=7952

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.