تاریخ ارسال : ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

انفعال وزارت خارجه در برابر جمهوری آذربایجان بر سر ویزا

ولی داداشی نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه شهر‌های مرزی ایران محروم هستند، گفت: در بعضی از شهر‌های مرزی تولید و کشاورزی وجود ندارد و رکود اقتصادی حاکم در کشور در شهر‌های مرزی زیادتر جلوه می‌کند.

وی با بیان اینکه شهر‌های مرزی ابزارها و شرایط ایجاد اشتغال را ندارند، اضافه کرد:اساس توسعه شهر‌های مرزی رابطه و تبادل با شهر مرزی کشور همسایه هست.

نماینده مردم آستارا در مجلس با تاکید بر اینکه تجار، بازرگانان و خرده فروشان شهر آستارا با تجار شهر آستارای و سایر شهر‌های مرزی آذربایجان مبادله اقتصادی داشتند و از این آمد و گردید سود اقتصادی می‌بردند، گفت:قلب بازار آستارا ذی ربط به آمد و گردید اقتصادی بین تجار ایران و آذربایجان بود که این هم متوقف شده هست.

داداشی به پروتکل عبور مرزی ۴۵ کیلو متری اشاره نمود و گفت: طبق این پروتکل مرز نشینان ۲ کشور می‌توانند بدون اخذ ویزا برای تجارت تا ۴۵ کیلو متر وارد کشور‌های همدیگر گردند.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس در توضیح سبب عدم تمدید این پروتکل ، گفت:سبب عدم تمدید این بود که ایران اخذ ویزا برای اتباع آذربایجان برای ورود به کشور را برداشت که طبق آمار همه روزه یک هزار و پانصد نفر از اتباع آذربایجان بدون اخذ روادید وارد کشور می‌شوند.

داداشی تصریح نمود: این در حالی هست که اتباع ما بدون اخذ ویزا نمی‌توانند وارد آذربایجان گردند یعنی کنسل روادید به طور یک طرفه از سوی ایران انجام شده هست که این حاکی کارکرد منفعلانه مسئولین وزارت خارجه و آقای ظریف هست.

نماینده مردم آستارا در مجلس با بیان اینکه تمدید عبور مرزی و کنسل روادید مطالبه مردم آستارا هست، تصریح نمود: با توجه به اینکه بنده از توضیحات آقای ظریف در کمیسیون قانع نشدم بنابراین قرار هست محمد جواد ظریف در صحن علنی پارلمان در این باره توضیح هایی را عرضه دهد.

انتهای‌پیام/


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=85464

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.