تاریخ ارسال : ۰۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

انقلابی گری و انقلابی عمل کردن یک جریان ادامه دار است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خرگزاری مهر، مخصوص برنامه «روز روشنایی» هم زمان با فرا دست یابی ایام حماسه ۹ دی ماه با حضور حجت الاسلام حسن ناصری پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری، عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان، میلاد عرفان پور شاعر و جمعی از شهروندان در فرهنگ سرای شفق برگزار شد.

حجت الاسلام حسن ناصری پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری سخنران نخست این نشست بود که با اشاره به اظهارات مقام معظم رهبری اظهار کرد: کلیدواژه ای که حضرت آقا امروز فرمودند، انقلابی نماها بود. و تاکید بر این که شرایط فعلی هر آدمی ملاک او هست. یکی از دروسی ارزشمندی که توان داریم از جریان فتنه ۸۸ دریافت کنیم، به هنگام عمل کردن است.

یکی از دروسی ارزشمندی که توان داریم از جریان فتنه ۸۸ دریافت کنیم، به هنگام عمل کردن هست. وی اضافه کرد: اگر بخواهیم مثال بزنیم، چند بار در تاریخ به هنگام عمل نکردیم و آسیب کردیم. نخستین هنگامه دیر عمل کردن جریان فکری شیعی غدیر خم هست. ۲۵ در غدیر خم شیعیان به هنگام عمل نکردند. ۲۵ سال زحمت کشیدند تا بتوانند بار دیگر برگردند، آن هم بازگشتی که آن قدرت و انسجام اول را نداشت. دیرکرد دوم علویون کوفی بودند، جایی که اباعبدالله (ع) نیاز به مساعدت آنان داشت، نیامدند.

از این به بعد ما شاهد هستیم تاریخ مکرراً حوادثی را دارد تا می آید به جریان کودتای ۲۸ مرداد می رسد که دوباره هم دیرکرد اتفاق می افتد و تا جریانات سال ۸۸ این دیرکرد وجود دارد. معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری اهتمام کرد: حقیقت ۹ دی حقیقت بزرگی هست، ولی ای کاش به جای ۹ دی به صورت مثال ۳۱ خرداد این اتفاق می افتاد. همین فاصله هشت ماهه نشان میدهد که آن بیداری نبود. جریان غبارآلود فتنه حاکم بر افکار شده بود. یکی از مسائل ارزشمند در همین دوره این هست که حضرت آقا می فرمایند اگر کسی بگوید انقلاب تمام شده، او خائن به انقلاب هست و معنا انقلاب ما را نفهمیده. انقلابی گری و انقلابی عمل کردن یک جریانی هست که از سال ۴۲ شروع شده و فعلاً ادامه دارد.

این یک حقیقت هست. انقلابی گری و انقلابی عمل کردن یک جریانی هست که از سال ۴۲ شروع شده و فعلاً ادامه دارد. وی با اظهار این که در طول این سالها هر جا انقلابی عمل کردیم، نتیجه اش مطلوب مردم بوده، اضافه کرد: هر جا سیاسی کاری کردیم و به جای این که سیاستمان دینی باشد، دینمان سیاسی بوده، آسیب کرده ایم. نکته دیگر وقت شناسی هست که در شروع عرض کردم. کسی نمی آید در محرم چنین کاری کند.

وقت شناسی ارزشمند هست، این که آدم بداند کجا لازم هست تصویر العمل نشان دهد. برای مثال اظهار می کنند شاد کردن و خنداندن مردم مستحب هست، اما کسی نمی آید در تریبون نماز عید فطر بخواهد مردم را بخنداند. کسی نمی آید در محرم چنین کاری کند.. ناصری پور دنبال کرد: دو سانحه بزرگ را داریم که یکی انقلاب و یکی دفاع مقدس هست.

حضرت آقا برای این که به جامعه شاخص دهند، امام (ره) را بعنوان یک شاخص بزرگ ارائه می کنند و در مورد امام (ره) اظهار می کنند ایشان آدم عجیبی بود، اصلاً پیدایش آدمی با این ابعاد قابل آنالیز نیست. یعنی نمی گردد درمورد امام (ره) یک آنالیز داد، یک عارف سیاست مدار مرجع و. منحصرا میتوان اظهار کرد تفضل الهی هست. امید داریم بتوانیم در این شرایطی که می طلبد همه جریانات آگاهانه عمل کنند، بتوانیم عبرت های دوران فتنه ۸۸ را جابه جا کنیم.

عبدالله گنجی: وقایع سال ۸۸ یک طراحی از پیش تعیین شده بود

وی در انتهاء اظهار کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند ما تا حقیقت دوران انقلاب را خوب فهم نکنیم و به صورت مستمر با چهره های مخفی این حرکت عظیم چه موافقش و چه مخالفش آشنایی نداشته باشیم، در این طریق توان نداریم به عهدمان عمل کنیم. یعنی لازم هست بدانیم الان در سال ۱۳۹۶ اگر یک نفر نسبت به آینده نظام در داخل یا خارج از مرز ها سیاه نمایی می کند، بخواهد یا نخواهد در یک مدار قرار می گیرد. خدا را سپاس مردم ما انقلابی می باشند و پژوهش های که در مرکز پژوهش ها فرهنگی انجام گردید نمایش داد که شهروندان تهرانی انقلابی، آگاه و بصیر می باشند. امید داریم بتوانیم در این شرایطی که می طلبد همه جریانات آگاهانه عمل کنند، بتوانیم عبرت های دوران فتنه ۸۸ را جابه جا کنیم… عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان سخنران بعدی بود که با اشاره به اظهار امام خمینی (ره) اظهار کرد: امام (ره) فرمودند ما چه بخواهیم چه نخواهیم استکبار و صهیونیستها در تعقیب ما می باشند و حیثیت مکتبی ما را لکه دار می کنند.

این داستان همچنان ادامه دارد، منتهی عنصر زمان هم ارزشمند هست. آنان استراتژی تعیین می کنند که در هر زمانی با چه تاکتیکی هجوم کنند؛ یک زمانی جنگ بوده، چند بار طرح کودتا بوده، تحریم اقتصادی را داشتیم و. نکته ای را که غربی ها از چند سال پیش متوجه شدند، این هست که جنگ فرهنگی و نظامی دیگر پاسخ نمی دهد، ولی اقتصاد چیزی هست که همه ۸۰ میلیون جمعیت ایران را متأثر می کند، چون اقتصاد و معیشت مرتبط به همه هست و انقلابی و غیرانقلابی نمی شناسد. اما در سال ۸۸ نکته ارزشمند و قطعی این هست که یک طراحی از پیش تعیین شده بود و یک تصادف و سوءتفاهم نبود.

وی در مورد فتنه ۸۸ عنوان نمود: در آن زمان دشمنان ما احساس کردند که شرایط آماده هست و وارد گردیدند. پس از جنگ هشت ساله که در آن از ۱۱ کشور اسیر داشتیم و سندهایی داریم که کشور های فراوانی به صدام مساعدت رایگان می کردند، آنان همیشه آماده می باشند که وارد میدان گردند. این بستر محتمل هست از طریق بعضی از اشخاص در داخل فراهم گردد. تجربه اش را هم دارند و در کشور های دیگری چنین برنامه ای را عمل کردند… اما در سال ۸۸ نکته ارزشمند و قطعی این هست که یک طراحی از پیش تعیین شده بود و یک تصادف و سوءتفاهم نبود. این جزء همان طراحی بود.

گنجی اضافه کرد: دو پارسال مقام معظم رهبری فرمودند که مشاوران به بنده اظهار می کنند شما صلاح نیست بگویید انقلاب رنگی، اما چگونه نگویم هنگامی حتمی بوده؟ شاید سوال کنید چرا به نتیجه نرسید؟ سه عامل بنیادی باعث ناکامی این فتنه گردید. اول این که در چهار کشوری که مدل ما پیاده گردید -یعنی قرقیزستان، اوکراین، گرجستان و صربستان- آنجا فاصله رأی کمتر بود. این در تخمین طراحی حدس نشده بود که فاصله رأی توان دارد ۱۱ میلیون باشد. هر کدامش باشد، در تجمعات بعدی جمعیت از ۳۰ هزار نفر زیادتر نشد.

این ۱۱ میلیون خودش خیلیها را شل می کند و باور نمی کنند چگونه می گردد ۱۱ میلیون تقلب؟ بعد مردمی که به خیابان آمدند، نگاه کردند که بعضی شعارها ربطی به تقلب ندارد؛ فوت بر اصل ولایت فقیه و. گفته گردید که به تقلب بی ربط هست. این جزء همان طراحی بود. مدیر مسئول روزنامه جوان دنبال کرد: عامل دوم این هست که در آن طراحی که کرده بودند، نقش رهبری در جمع کردن مساله را تخمین نکردند. هنگامی مقام معظم رهبری در ۲۹ خرداد فرمودند که به ملت ایران عرض می کنم نظام جمهوری اسلامی اهل خیانت به رأیهای شما نیست، شما مردمی را که ۲۵ خرداد به خیابان آمدند، دیگر ندیدید. جمعیتی که ما می گوییم ۷۰۰-۸۰۰ هزار نفر بودند و خودشان اظهار می کنند دو میلیون نفر… هر کدامش باشد، در تجمعات بعدی جمعیت از ۳۰ هزار نفر زیادتر نشد. وی به عامل سوم اشاره نمود و اظهار کرد: عامل سوم همین حضور مردم در صحنه بود. ما ایرانی ها تقریباً ۱۱۵ سال هست که ملت گردیدیم و پیش از آن نظام ارباب و رعیتی بود. در این ۱۱۵ سال، در سالهای پیش از انقلاب خواهید دید که مردم در حوادث کلیدی حضور ندارند.

تنها جایی که مردم به صحنه می آیند و اثر می گذارند ۳۰ تیر ۱۳۳۱ هست که قوام را سرنگون کردند و مصدق را بازگرداندند. اما پس از انقلاب توان ندارید بحرانی را پیدا کنید که مردم حل نکرده باشند… جنگ، انقلاب و. را نگاه کنید. ارتش فروپاشیده و سپاه بی تجربه نمی توانستند جنگ را اداره کنند، اما مردم حاضر گردیدند و اکثر از ۱۰۰ هزار نفر از شهدای دفاع مقدس نیروهای مردمی می باشند. انتخابات را نگاه کنید که هیچ گاه همکاری مردم در آن به کمتر از ۵۰ درصد نرسیده و این با کشور های دیگر قابل قیاس نیست. حضور مردم در واقعه ی سال ۱۳۷۸ و نهایتاً حماسه ۹ دی ۱۳۸۸ نشان میدهد که انقلاب اسلامی یک معجزه هست. گنجی اضافه کرد: تحریم هایی که بر کشور ما وضعیت گردید، به نحوی انتقام غربی ها به سبب شکست در فتنه بود. از دور ما نیز نمی برند جای دیگر، همین جاست.

جذاب هست که اشخاصی را که درگیر فتنه بودند، در لیست تحریم گذاشتند و آنان را به حساب خودشان تنبیه کردند که خارج از کشور عزیمت نکنند و. جرمشان برنده شدن بر فتنه بود. قصد دارند به مردم فشار بیاورند که ناخشنودی ایجاد شود.

به دست غیر هرگز امیدواری ما

میلاد عرفان پور شاعر جوان با گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی، شعری برای حاضران قرائت کرد که در ادامه می آید:

به دست غیر هرگز امیدواری ما

نیامده ست بجز ما کسی به کمک ما

به رنج راه بیامیز تا بیاموزی

به مشق آبله اسرار پیوستهی ما

به دوش نعش جوان برده ایم و در تشییع

ندیده هست کسی اشک سوگواری ما

به سرافرازی سرویم و استواری کوه

به رودهای جهان رفته بی قراری ما

نمانده جای شکایت که به دنبال هر زخم

بلندتر شده طومار بردباری ما

بهار آمده اما برای پیروزی

خوشا که سرخ گردد جامه بهاری ما

منحصرا ۱۲ موسسه آمریکایی در کار بودند که کار پژوهش های می کردند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80987

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.