تاریخ ارسال : ۰۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۶:۲۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اهمال کاری ساده، فاجعه ای بزرگ/مجلس از کنار حادثه ریلی به سادگی عبور نخواهد کرد

اهمال کاری ساده، فاجعه ای بزرگ/مجلس از کنار حادثه ریلی به سادگی عبور نخواهد کردقلی الله قلی زاده نماینده مردم آذربایجان شرقی و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص تصمیم گیری این نهاد در واکنش به حادثه برخورد دو قطار روز جمعه ، اظهار داشت: علی رغم تعطیلی مجلس شورای اسلامی اعضای کمیسیون عمران و سایر نمایندگان در حال بررسی جزئیات حادثه هستند تا با افرادی که با بی توجهی و اهمال کاری جان هموطنان را به خطر انداخته اند، برخورد جدی و قاطعی صورت گیرد.
وی افزود: بر همین اساس کمیته حقیقت یابی در مجلس شورای اسلامی تشکیل خواهد شد تا ضمن بررسی دقیق و فنی این حادثه، نتیجه را به سمع و نظر مردم و داغداران این حادثه برساند.
این عضو کمیسیون عمران  تاکید کرد: پس از بازگشایی مجلس در هفته آینده وزیر راه و شهرسازی برای پاسخگویی حتما به مجلس احضار خواهد شد چراکه مجلس و کمیسیون عمران و مجلس شواری اسلامی به سادگی از کنار این اتفاق نخواهد گذشت؛ برهمین اساس وزیر راه و شهرسازی به عنوان عالی ترین مقام این وزارتخانه باید پاسخگوی این حادثه باشد.
قلی زاده تصریح کرد: پس از حادثه سه سال گذشته که در همین مسیر اتفاق افتاد، با صرف هزینه های بسیار تمامی قطار ها مجهز به سیستم کنترل هوشمند و برخط(آنلاین) شدند بطوریکه قطار متوقف روی ریل اصلی برای مرکز کنترل تهران، شهری که در آن متوقف شده و حتی سایر قطار ها قابل مشاهده باشد تا از حوادثی نظیر برخورد جلوگیری شود؛ بنابراین احتمال بروز نقص فنی و ایجاد حادثه از این طریق تقریبا صفر است.
وی اذعان داشت:بروز چنین فاجعه عظیمی، تنها نتیجه سهل انگاری ساده چند عامل انسانی است که نباید این مسئله به راحتی نادیده گرفته شود.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در پایان یادآور شد: پس از بازگشت تمامی نمایندگان از سرکشی حوزه انتخابیه فعالیت ها با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31739

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.