تاریخ ارسال : ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۶:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

اورجینال پرشین اسپرت ورزش اصیل پارسی

شلمچه نیوز از بابل- زهرا مرادی؛ اورجینال پرشین اسپرت(ورزش اصیل پارسی) که متشکل شده از چهار شاخه ی؛

۱.ذهنی   ۲.هنری  ۳.رزمی   ۴. ساحلی و مسئول و بنیان گذار این سبک آقای قاسم منوچهری  در واقع بنیان گذار در دبیر کل فدراسیون جهانی این رشته و ریس انجمن او اسپرت در جمهوری اسلامی ایران هستند.
مهسا سلمانیان, نایب رییس انجمن ورزشی  او اسپرت (o.sport) در استان مازندران درخصوص نحوه اشنایی خودبا این ورزشبیان داشت:از آنجای که خودم در زمینه ورزشی کیک بوکسینگ فعالیت داشتم و علاقه ی زیادی هم به ادامه فعالیت در زمینه های ورزشی دارم که از طریق استادم آقای یعقوبی با این ورزش آشنا شدم و شروع به فعالیت کرده ام.
وی ادامه داد: دلیل اصلی من برای همکاری با این انجمن ورزش به چند علت بوده که یکی از عوامل مهم آن ورزش اصیل و باستانی ایرانی است و برای همین برای من ارزشمند بوده و مایل بودم برای ترقیب این کار ترکیبی از چند ورزش بوده است ،مخصوصا اینکه در استانهای دیگر به خوبی مورد استقبال قرار گرفت و مسابقات خوبی چه در زمینه کشوری و چه در زمینه بین الملی صورت گرفته است.

سلمانیان,نایب ریس ,ورزش انجمن او اسپرت (o.sport) در استان مازندران در خاتمه به برنامه و راهکارهایی در جهت فرهنگ سازی این ورزش در استان مازندران اشاره کرد وگفت:ما در مازندران به تازگی شروع به فعالیت کرده ایم و البته با گروهی خوب و مجرب که در حال جذب استعداد و علاقمند به این ورزش هستیم و  هدف ما این است که این ورزش را به صورت همگانی در نه در استان مازندران بلکه در کل کشور و جهان ترویج دهیم علی الخصوص در مدارس، که از پایه کار بشه و فرهنگ ورزش ایرانی آموزش داده بشه در واقع فرهنگ سازی بشه.البته با کمک و حمایت مسئولین مربوطه که این ورزش اصالتی ملی دارد و به امید روزی که شاهد مسابقات بزرگی در استان باشیم.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=12330

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.